جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش بزرگترین پالایشگاه گاز سوریه را بمباران کردند

جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی، شامگاه یکشنبه یک پالایشگاه گاز را در استان «دیر الزور» سوریه هدف قرار دادند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،به نقل از خبرگزاری فرانسه، رئیس «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» (وابسته به معارضان) اعلام کرد جنگنده‌های ائتلاف علیه گروه تروریستی «داعش» که رهبری آن را آمریکا بر عهده دارد، شامگاه یکشنبه ورودی اصلی یک پالایشگاه گاز را در شرق سوریه بمباران کردند. به نظر می‌رسد این حمله هشداری به عناصر این گروه تروریستی برای خالی کردن بزرگ‌ترین پالایشگاه این کشور بود که به تصرف انها درآمده است.

«رامی عبدالرحمن» مدیر این مرکز گفت: «ائتلاف بین‌المللی برای نخستین بار دروازه و نمازخانه تاسیسات گازی کونیکو را هدف قرار داد. این پالایشگاه که بزرگ‌ترین پالایشگاه گازی در سوریه است، به تصرف گروه داعش درآمده است.»

وی افزود حمله هوایی به دروازه و نمازخانه پالایشگاه گازی در استان دیر الزور «به کشته شدن هیچ جهادی منجر نشد ولی برخی از آنها مجروح شدند.»

بنا به گفته این نهاد، پالایشگاه کونیکو بزرگترین پالایشگاه گاز در سوریه محسوب می‌شود و در استان نفت‌خیز و مرزی دیرالزور واقع شده است.

از سه‌شنبه هفته گذشته، آمریکا با مشارکت 5 کشور عربی حملات هوایی علیه مواضع داعش و دیگر گروه‌های تروریستی را در سوریه آغاز کرده است. حملات هوایی آمریکا علیه عراق با همین بهانه از حدود یک و نیم ماه پیش آغاز شده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1  ×    =  10