مایکروسافت از سامسونگ شکایت کرد

مایکروسافت با شکایت رسمی از سامسونگ این کمپانی کره‌ای را متهم به نقض قرارداد 7 ساله و عدم پرداخت سود ناشی از استفاده از حق ثبت امتیازات و ابداعات متعلق به مایکروسافت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،در این شکایت آمده است سامسونگ از بابت بهره پرداخت‌نشده سال قبل باید 6.9 میلیون دلار به مایکروسافت بپردازد.

در قرارداد7 ساله فی‌مابین دو شرکت، حق امتیازهای متعلق به مایکروسافت در زمینه ثبت اختراعات گوشی و تبلت های اندرویدی در قبال پرداخت مبلغی معین به سامسونگ داده‌شده است.

گفتنی است بیش از 80 درصد از ثبت اختراعات تلفن‌ها و تبلت های اندرویدی متعلق به مایکروسافت در بازار امریکاست و سامسونگ برای فروش گوشی و تبلت خود در امریکا باید به مایکروسافت حق استفاده از لایسنس پرداخت کند.

البته بعد از توسعه ویندوز فون و خرید نوکیا توسط مایکروسافت 80 درصد به 70 درصد سهم بازار امریکا تقلیل یافته است اما به‌هرحال کمپانی کره‌ای که از ثبت اختراعات مایکروسافت روی گوشی و تبلت خود استفاده می‌کند باید در خاک امریکا به مایکروسافت پول بدهد و حالا به دلیل دیر پرداخت کردن حق لایسنس باید 6.9 میلیون دلار به مایکروسافت در دادگاه بپردازد.

سامسونگ در بحث سوءاستفاده از حق ثبت اختراعات با اپل نیز درگیر است و بارها گناهکار شناخته‌شده و ملزم به پرداخت جریمه به‌طرف خود شده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  3  =  5