همایش بانک‌ها و شرکت‌های فناوری اطلاعات یک رویداد ملی است

مدیرعامل بانک تجارت:

در آستانه برگزاری همایش تخصصی بانکها و شرکتهای فناوری اطلاعات با رویکرد برنامه ششم توسعه ، مدیرعامل بانک تجارت مهمترین اهداف برگزاری این همایش را برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،به نقل از روابط عمومی بانک تجارت، محمد ابراهیم مقدم که روز سه شنبه در یک نشست خبری مشترک با مدیرعامل مرکز فرهنگ رسانی و آموزش بانکداری الکترونیک (فابا) سخن می‌گفت با اشاره به آغاز روند تدوین برنامه ششم توسعه کشور گفت: تصمیم‌گیری خوب، نیازمند تصمیم سازی خوب است. بسیار مهم است که بانکداران ایرانی بتوانند نقشی موثر و مفید در تدوین عالی ترین سند راهبردی کشور در حوزه اقتصادی داشته باشند. وی افزود: این همایش می‌خواهد با طرح دغدغه ها و انتظارات بانکداران دولتی و خصوصی ، فعالان صنعت IT ، دولت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نخستین گام را در این زمینه برداشته و برای اولین بار شاهد ارائه پیشنهادهای مشخص بانکها و فناوران اطلاعات در برنامه توسعه کشور باشیم .

مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به اینکه جبران عقب ماندگیهای کشور در حوزه توسعه فناوری اطلاعات در صنعت بانکداری نیازمند آسیب شناسی و ارائه راهکارهای دقیق برای رفع اشکالات گذشته است یادآور شد: به طور مشخص در حوزه بانکداری الکترونیک علاوه بر لزوم تقویت ابزارها و بدنه کارشناسی بانکها برای طراحی محصولات کاراتر و فراگیرتر ، همچنان نیازمند فرهنگ سازی و آموزش مردم هستیم تا بتوانیم اعتماد حداکثری را در هموطنان برای گذر از بانکداری سنتی و کاغذی به بانکداری نوین فراهم کنیم. وی افزود : آنچه به عنوان ماموریت اصلی این همایش تعیین شده برداشتن گام اول در تدوین نقشه راه مشترک بانکداران، مدیران و متخصصین حوزه فناوری اطلاعات برای فراگیرتر ساختن بانکداری الکترونیک در کشور و تحول سازوکارهای پولی و مالی کشور است .

محمدابراهیم مقدم با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مشکلات کشور در حوزه اقتصاد ، نبود آمارها و داده‌های اطلاعاتی دقیق درباره وضعیت موجود و فقدان ارتباط نظام مند برخط بین بانکها با دیگر نهادهای اقتصاد کشور همچون گمرکات ، بیمه ها ، حوزه های مالیاتی و … است تصریح کرد: پیشرفت واقعی شبکه بانکی کشور در این بخش‌ها نیازمند حل مشکلات فنی، فرهنگی، حقوقی و امنیتی و نیز یافتن راهکارهای پیاده سازی است که امیدواریم این همایش بتواند گامی موثر در این مسیر بردارد و کارشناسان نظام بانکی و متخصصان حوزه فناوری اطلاعات کشور با شرکت فعال در پانلها و کارگروهها در تحقق این اهداف مشارکت کنند.

 مدیرعامل بانک تجارت خاطر نشان ساخت : از نگاه ما، این همایش برای بانکداران ایرانی و فعالان صنعت IT یک رویداد ملی است. امیدواریم متخصصان فناوری اطلاعات بانکداران کشور را یاری کنند تا بتوانیم یک برنامه جامع و راهبردی همراه با راهکارهای اجرایی مشخص برای به روزرسانی روشها و ابزارهای موجود و ایجاد محصولات و آغاز روندهای جدید پیدا کنند.

مدیرعامل بانک تجارت در خاتمه گفت : مطابق برنامه، این همایش از طریق ویدئو کنفرانس برای بانکها و شرکتهای فعال کشور در حوزه فناوری اطلاعات پخش می شود و علاوه بر حاضرین در سالن همایش ، 3 هزار مخاطب دیگر نیز خواهد داشت. ضمن اینکه سند پایانی همایش نیز علاوه بر ارسال برای کلیه نهادهای مرتبط با بانکها و شرکتهای فناوری اطلاعات در کشور ، به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری ارائه خواهد شد .

در این نشست خبری ، محمد مراد بیات مدیرعامل مرکز فرهنگ رسانی و آموزش بانکداری الکترونیک (فابا) نیز با اشاره به توجه ویژه بهIT  و ICT در سندهای بالادستی کشور و توجه ویژه به اقتصاد دانش بنیان در سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی گفت: بانکها در کشور ما پیش‌قراول استفاده از فناوری های الکترونیک برای بهبود خدمات خود بوده‌اند و آنچه که ما در این همایش پیگیر آن هستیم فراهم آوردن بستر لازم برای هم اندیشی ، همگرایی و هم افزایی در سطح ملی برای گردش موثرتر 50 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری است که در زیربخشهای مختلف صنعت کشور هزینه شده است.

بیات افزود: از نگاه کارشناسان، بانکهای کشور همچنان دارای ظرفیتهای بسیار بالایی برای توسعه خدمات الکترونیک خود و ارتباطIT محور با دیگر بخشهای اقتصاد کشور هستند، ارتباطی که می تواند زمینه را برای آغاز یک تحول اساسی در اقتصاد کشور بوجودآورد. شکل گیری این بستر ارتباطی ضعفهای آماری و اطلاعاتی برنامه‌ریزان کشور را به حداقل می رساند . تلاش ما این است که همایش تخصصی بانکها و شرکتهای فناوری اطلاعات با رویکرد برنامه ششم توسعه ، مهمترین موضوعات مرتبط با تقویت نقش IT در پیشرفت صنعت مالی کشور را بررسی کرده و بسترساز تدوین یک نقشه راه مناسب برای سرمایه گذاری متوازن و همه جانبه در این بخش باشد.

مدیرعامل مرکز فابا با اشاره به حضور مدیران عامل ، اعضای هیات مدیره و مسئولین و کارشناسان بخش های فناوری اطلاعات بانکهای دولتی و خصوصی و معاونین وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی ، ارتباطات و فناوری و اطلاعات و فرهنگ و ارشاد اسلامی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در کنار مدیران و متخصصین شرکتهای بزرگIT  کشور در این همایش گفت: بدین ترتیب امکان یک بررسی دقیق و کارشناسانه از جوانب مختلف به موضوع توسعه IT محور شبکه بانکی فراهم می شود .

بیات در خاتمه افزود: ما می‌توانیم با بسط فناوری های نوین به اهداف سند چشم انداز 1404 نزدیکتر شده و به ویژه در حوزه بانکی به کشور پیشرو و توسعه یافته در منطقه تبدیل و شکاف دیجیتالی ایران را با کشورهای توسعه یافته کمتر کنیم.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

73  +    =  81