شرط رهایی «ریحانه جباری» از چوبه دار

اولیای دم مرحوم سربندی بیان واقعیت‌های پرونده از سوی ریحانه را تنها شرط خود برای بخشش قاتل اعلام کردند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،اولیای دم مرحوم سربندی بیان واقعیت‌های پرونده از سوی ریحانه را تنها شرط خود برای بخشش قاتل اعلام کردند.

ظهر دیروز اولیای دم مقتول همراه مادر ریحانه در دادسرای جنایی تهران حاضر شدند تا جلسه دیگری برای کسب رضایت اولیای دم برگزار شود؛ جلسه‌یی که دیروز ناتمام ماند و قرار است ادامه آن امروز برگزار شود.

در جلسه دیروز یکی از اولیای دم خواستار بیان حقیقت از سوی ریحانه شد تا نقاط تاریک پرونده روشن شود. این فرد در ادامه حرف‌هایش مدعی شد تا وقتی ریحانه حقایق پرونده را نگوید خبری از بخشش نیست.

این عضو خانواده اولیای دم در حالی که از برخی اظهارنظرهای اعضای خانواده ریحانه در فضای مجازی و رسانه‌های خارج کشور گلایه داشت، گفت: این‌گونه سخنان در فضای مجازی ما را آزار می‌دهد و ‌ای کاش این مسائل مطرح نمی‌شد. ریحانه در این پرونده واقعیت‌ها را نمی‌گوید و اگر واقعیت را بیان کند حاضر به گذشت هستیم.

مادر ریحانه نیز در این باره مدعی شد رسانه‌ها سخنانش را تحریف و بزرگنمایی می‌کنند و آنها این سخنان را نگفته‌اند. وی افزود: از اولیای دم می‌خواهیم که دخترم را ببخشند. حرف‌های ما در برخی سایت‌ها و فضای مجازی یک کلاغ، چهل کلاغ شده است.

در جلسه روز گذشته قاضی شهریاری با اعلام اینکه جلسه صلح و سازش برای تمامی محکومان قصاص برگزار می‌شود، گفت: امیدواریم در این پرونده نیز بتوان به صلح و سازش رسید.

این جلسات برای همه محکومان برگزار می‌شود و تنها به این پرونده اختصاص ندارد. همه می‌دانند لذتی که در بخشش هست در قصاص نیست.

شهریاری در مورد فضا‌سازی رسانه‌ها نیز گفت: فضاسازی رسانه‌های معاند و خارجی تاثیری در کار ما ندارد و وظیفه‌مان را در مورد پرونده‌ها انجام می‌دهیم.

براساس اظهارات سرپرست دادسرای امور جنایی ویژه قتل جلسات صلح و سازش بعدی به زودی با حضور اولیای دم و خانواده ریحانه برگزار می‌شود.

ریحانه جباری در این پرونده متهم است در تیرماه سال 86 فردی به نام مرتضی سربندی را در محل کارش در خیابان میرعماد تهران با ضربات چاقو به قتل رسانده است.

 ریحانه در جلسه دادگاه در مورد انگیزه قتل مدعی بود برای دفاع از حرمت خود و دفاع مشروع مرتکب قتل شده است؛ موضوعی که در هیچ مرحله‌یی از رسیدگی به پرونده ثابت نشد و همیشه به عنوان ادعایی واهی مطرح بود.

او در دادگاه گفت: من دختری خودبرتربین نیستم. یک دختر معمولی هستم که اجازه ندادم نسبت به من هتک حرمت شود.

 این اتفاق در مورد افراد خودبرتربین نمی‌افتد. من یک طراح هستم و مرا به بهانه طراحی به آن خانه بردند. اما موضوع چیز دیگری بود و قصد تعرض به من را داشتند که مقاومت کردم.

ریحانه که در 19 سالگی مرتکب قتل شده بود پس از برگزاری جلسه دادگاه در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد که این حکم پس از تایید از سوی دیوان عالی کشور برای اجرا به شعبه اجرای احکام دادسرای امور جنایی ارسال شده و چندین بار با مهلت اولیای دم و برگزاری جلسات صلح و سازش به تاخیر افتاده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  2  =  5