مرگ مدیر عامل شرکت توتال در سانحه هوایی

کریستوف د مارجری مدیرعامل شرکت توتال فرانسه در یک سانحه هوایی در فرودگاه مسکو درگذشت.مدیر عامل شرکت توتال در سانحه هوایی کشته شد.

عصر ایران: کریستوف د مارجری مدیرعامل شرکت توتال فرانسه در یک سانحه هوایی در فرودگاه مسکو درگذشت.مدیر عامل شرکت توتال در سانحه هوایی کشته شد.

خبرگزاری "ریانووستی" روسیه  گزارش داد؛ مدیر عامل شرکت نفتی توتال فرانسه شب گذشته در بخش وی آی پی فرودگاه " ونوکوو" مسکو و هنگامی که می خواست با هواپیمای شخصی فالکون 50 خود به همراه سه خدمه هواپیما  پرواز کند به هنگام برخاستن از باند با دستگاه مخصوص برف روبی فرودگاه برخورد کرده و منفجر شد.

مرگ مدیر عامل شرکت توتال در سانحه هوایی

شب گذشته شهر مسکو شاهد بارش نخستین برف امسال خود بود از این رو ماشین های مخصوص در محوطه باند فرودگاه مشغول برف روبی بودند.

در این حادثه مدیر عامل توتال و هر سه خدمه پرواز او کشته شدند. شرکت توتال مرگ مدیرعامل خود را در سانحه هوایی در مسکو تایید کرده است. مارجری 63 ساله بود.

او ساعاتی پیش از سانحه با دمیتری مدودف نخست وزیر روسیه درباره سرمایه گذاری های خارجی در روسیه ملاقات کرده بود. مدیرعامل توتال به منظور حضور در اجلاس سرمایه گذاری خارجی در گورکی روسیه به این کشور دعوت شده بود.

مسئولان فرودگاه مسکو اعلام کرده اند مشغول انجام تحقیقات درباره اتفاق دوشنبه شب در فرودگاه مسکو هستند.

 شرکت توتال یکی از شرکت های نفتی است که از سال ها پیش در بخش انرژی ایران سرمایه گذاری کرده است اما در اثر تحریم های اعمالی آمریکا و اتحادیه اروپا در سال 2012 مجبور به قطع همکاری با ایران شده است.

مدیر عامل شرکت توتال در دو سال گذشته بارها با انتقاد از تحریم های یکجانبه علیه ایران اعلام کرده بود شرکت او مشتاق است با رفع تحریم ها به بازار ایران باز گردد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

96  −    =  95