برف پاییزی آملی ها را غافلگیر کرد

‘یحیی عسگری پور’ گفت: بارش برف روز دوشنبه و بامداد سه شنبه در ارتفاعات حدود 10 روستای کوهستانی، بخش امامزاده عبداله آمل حدود 5 تا 20سانتی متر بر زمین نشست.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،وی افزود: این درحالی است که ریزش برف در مناطق کوهستانی بخش امامزاده عبداله آمل در این موقع از سال به نسبت مدت مشابه سال های گذشته کم سابقه بوده و این باعث تاخیر در کوچ عشایر منطقه از ییلاق به قشلاق خواهد شد.

بخش امامزاده عبداله آمل اضافه کرد: راه ارتباطی همه روستاهای برفگیر این بخش بازهست وتردد در آنها جریان دارد.

عسگری پور با بیان اینکه ساکنان روستاهای کوهستانی این بخش باید به موقع وتا پیش از آغاز فصل سرما نسبت به ذخیره سوخت زمستانی اقدام کنند، به دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی این مناطق نیز توصیه وتاکید کرد، به صورت جدی وبا هماهنگی با اداره های زیربط پیگیر تامین وسوخت اهالی باشند.

وی یادآورشد: بخش امامزاده عبداله آمل در مجموع دارای 10 روستای کوهستانی است که تعدادی از این روستاها به دلایل شرایط سخت تردد و سخت گذر بودن در فصل زمستان خالی از سکنه است.

بخش کوهستانی وییلاقی بخش امامزاده عبدالله شهرستان آمل با حدود 52 روستا در مسیر آمل به چمستان آمل وبخشی در مسیر جاده هراز واقع شده وبیش از 20هزار نفرجمعیت دارد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  5  =  10