پاسخ رد دست‌ فروشان به مسئولان مترو

دست‌فروشان مترو روز به روز تعدادشان افزایش می‌یابد و این سیر صعودی نشان از سودی کلان در زیر زمین مترو می‌دهد، به گونه‌ای که حتی مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری مترو خبر از پاسخ رد دست‌فروشان به ساماندهی و غرفه‌دار شدن آنان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،احسان مقدم در مورد ساماندهی دست‌فروشان مترو گفت: پیش از این طرحی در خصوص منع ورود دست‌فروشان به مجموعه مترو اجرا شد.

وی با بیان اینکه مأموران مترو از ورود برخی دست‌فروشان شناخته شده جلوگیری خواهند کرد، ادامه داد: قانونی برای مقابله با این افراد نداریم، این در حالی است که بسیاری از مسافران و شهروندان درخواست برخورد با این افراد را داشته‌اند.

مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری مترو با بیان اینکه دست‌فروشان علاوه بر مختل کردن آسایش و آرامش مسافران، موجب تأخیرات در حرکت مترو نیز می‌شوند، گفت: گاهاً ورود و یا خروج این دست‌فروشان موجب ازدحام شده و برخی نیز مانع از بسته شدن درهای قطار و حرکت سریع می‌شوند.

مقدم با بیان اینکه در حال حاضردر 78 ایستگاه مترو مأموران مانع از ورود دست‌فروشان می‌شوند، افزود: با این افراد برخورد قهری نخواهیم داشت و تنها مانع از ورود آن‌ها خواهیم شد؛ اما قبول کنید که برخی از این افراد محصولات خود را درون کیسه و یا کیف می‌گذارند و مأموران نیز نمی‌توانند آن‌ها را شناسایی و مانع از ورودشان شوند.

مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری مترو با اشاره به بحث فرهنگ‌سازی مردم در این زمینه گفت: مردم با خرید محصولات نامرغوب این افراد موجبات درآمد و تشویق آن‌ها را فراهم می‌آورند و به چرخه تولید دست‌فروش کمک می‌کنند.

وی با بیان اینکه گاهاً برخی از مردم مانع برخورد با دست‌فروشان می‌شوند، گفت: این در حالی است که برخی دیگر از مسافران که تعداد آن‌ها نیز زیاد است درخواست برخورد با دست‌فروشان را دارند.

مقدم در مورد عدم ساماندهی این دست‌فروشان گفت: در زمان مدیریت گذشته تصمیم گرفته شد که غرفه‌هایی برای فعالیت این افراد در ایستگاه‌ها تعبیه شود، اما خود دست‌فروشان قبول نکرده و عنوان داشتند که درآمدشان از راه تحرک و تغییر قطار بیشتر به‌دست می‌آید.

 به نظر می‌رسد این روزها حال و روز دست‌فروشی در مترو مساعدتر از غرفه‌داری است و گواه آن افزایش روزافزون تعداد دست‌فروشان در مترو است به گونه‌ای که در گذشته تنها زنانی دونات‌فروش اقدام به فعالیت کرده اما حالا فضا برای دست‌فروشان مرد و کودک نیز فراهم آمده و این افراد با اجناس خود در میانه شلوغی مترو جولان می‌دهند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  7  =  49