نتایج یک تحقیق جدید از بازار کار اروپا

عدم تطابق مهارت با نیازهای بازار کار اروپا به صورت قابل توجهی وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از مهر، سازمان جهانی کار در تازه ترین گزارش خود درباره وضعیت مهارت نیروی کار اعلام کرد: بررسی ها نشان می دهد که عدم تطابق مهارت با نیازهای بازار کار به صورت قابل توجهی در اروپا وجود دارد.

مطالعات جدید سازمان بین المللی کار حاکی است در اروپا نیاز به تربیت نیروهای کار دارای مهارت وجود دارد و این مسئله به یک خواسته از سوی کارفرمایان تبدیل شده است.

در حال حاضر، بین 25 تا 45 درصد از کارگران در اروپا واجد شرایط مشاغل خود نیستند که این مسئله باعث بروز مشکلاتی در عرضه و تقاضای نیروی کار شده است.

بررسی ها در 24 کشور اروپایی نشان دهنده آن است که عدم تطابق بین توانایی ها و ظرفیت های کارگران با مشاغل به صورت گسترده وجود دارد که البته این میزان در بین کشورهای مختلف متفاوت است.

هم اکنون در 9 کشور اروپایی بیش از 25 درصد کارگران شرایط مناسبی به لحاظ مهارت برای انجام کارها ندارند و این وضعیت در پرتقال به نحوی است که بیش از نیمی از کارگران این کشور در این وضعیت قرار گرفته اند.

سازمان بین المللی کار معتقد است پیوند دادن آموزش های درسی با نیازهای بازار کار می تواند به عنوان بخشی از راه حل کسب مهارت نیروی کار تلقی شود که نیازمند همکاری خوب بین دولت ها و شرکای اجتماعی است.

نوآوری ها باعث می شوند تا تقاضا برای نیروی کار ماهر در بازار کار افزایش یابد؛ بنابراین یادگیری های مادام العمر در حال تبدیل شدن به یک ضرورت در کشورها است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

5  +  3  =