امروز آخرین دور مذاکرات ظریف، کری و اشتون

محمد جواد ظریف و جان کری وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا و کاترین اشتون هماهنگ‌کننده کشورهای 1+5 دقایقی پیش به سومین دور مذاکرات خود در دومین روز نشست مسقط در هتل بوستان پایتخت کشور پادشاهی عمان پایان دادند تا پس از ساعاتی دیگر، آخرین دور گفت وگوهایشان را به انجام برسانند.

خبرگزاری ایرنا: محمد جواد ظریف و جان کری وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا و کاترین اشتون هماهنگ‌کننده کشورهای 1+5 دقایقی پیش به سومین دور مذاکرات خود در دومین روز نشست مسقط در هتل بوستان پایتخت کشور پادشاهی عمان پایان دادند تا پس از ساعاتی دیگر، آخرین دور گفت وگوهایشان را به انجام برسانند.

این مذاکرات که در دو هفته مانده به پایان مهلت تعیین شده برای دستیابی به توافق جامع هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 برگزار می‌شود، درباره موارد اختلافی میان طرفین یعنی میزان غنی‌سازی اورانیوم ایران، چگونگی لغو تحریم‌ها و مدت زمان توافق جامع است.

بر اساس برنامه اعلام شده، مذاکرات سه جانبه بعد از ظهر امروز (دوشنبه) به وقت محلی نیز ادامه خواهد داشت.

ظریف، کری و اشتون روز گذشته نیز دو دور گفت و گو کردند.

مذاکره‌کنندگان در تلاشند تا پیش از پایان مهلت تعیین شده (24 نوامبر/ 3 آذر ماه ) راهی برای دستیابی به توافق جامع، بیابند.

محمدجواد ظریف رییس هیات مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران همواره بر این نکته تاکید کرده که غرب با پذیرش واقعیت‌های برنامه هسته‌ای پیشرفته و صلح آمیز ایران و پافشاری نکردن بر مواضع غلط گذشته خود در خصوص این برنامه، فرصت توافق با ایران را از دست ندهد.

رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان به طرف‌های غربی به ویژه آمریکا یادآور شده است که تحریم نمی‌تواند عاملی برای فشار به جمهوری اسلامی ایران در چشم‌پوشی از حقوق مسلم خود در کسب دانش و استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای باشد و ایران میزان فعالیت‌های هسته‌ای خود را بر اساس نیازهای خود تعیین کرده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

5  ×    =  50