عزم پست بانک برای ارائه خدمات بهینه به وزارت ارتباطات

باتوجه به انتخاب پست بانک ایران به عنوان بانک عامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت‌های وابسته همه واحدهای ستادی و اجرائی این بانک در تمام نقاط کشور عزم خود را برای گسترش همکاری‌ها و پاسخگوئی بهینه به کارکنان، ذینفعان و پیمانکاران و دیگر مشتریان آنان جزم کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از روابط‌عمومی پست‌بانک دکتر غلامحسین صباغی عضو هیأت مدیره در نشست مشترک با رؤسا و کارکنان امورشعب و مناطق با بیان مطلب فوق گفت: درحال حاضر حمایت خوبی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت‌های وابسته از این بانک انجام می‌شود و همین امر موجب شده تا در یک فضای تعاملی و مناسب برای پیشبرد اهداف بانک و بهبود وضعیت با جدیت تلاش نموده و پاسخگوی تکالیف جدید باشیم.
وی با اشاره به تفاهم نامه منعقده بین پست بانک ایران و مرکز توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری درخصوص ایجاد صندوق تأمین مالی خرد روستائی افزود: در همین راستا و به منظور اجرای بسته توسعه روستائی مبتنی بر آئین‌نامه اجرائی ماده 194 برنامه پنجم توسعه، این بانک از سوی مرکز فوق به عنوان مجری آن انتخاب شده و در مرحله اول 2000 صندوق در روستاها ایجاد می‌شود.
صباغی تصریح کرد: همه واحدهای ستادی و اجرائی این بانک با همیاری و مدیریت محلی و حمایت دولت و مجلس، آماده اجرای این مهم در راستای حمایت از تولید و اشتغال‌زائی در روستاها هستند.
عضو هیأت مدیره عنوان کرد: کارهای بزرگی در پست بانک ایران انجام شده و همه باید جهت پیشرفت اهداف تعیین شده بانک پاسخگو باشیم. براین اساس همه وظیفه دارند با توجه به حرکت و شروع خوبی که در اجرا ایجاد شده به نظرات و ایده‌های مدیران، رؤسای شعب و دیگر کارکنان که به طرق مختلف بیان می‌شود توجه نمایند.
وی درپایان بر تقویت فرهنگ غنی کار در مجموعه بانک و پرهیز از حواشی و تمرکز بر خدمت به هموطنان مبتنی بر امور حرفه‌ای و تخصصی تأکید کرد.
محمود شیردل مدیرامور شعب و مناطق نیز در این نشست گزارشی از عملکرد این حوزه ارائه و از حمایت اعضای هیأت مدیره نیز تقدیر کرد.
گفتنی است: این جلسه هریک از رؤسای ادارات زیرمجموعه امور شعب و مناطق به بیان دیدگاه‌ها و نظرات و همچنین مشکلات حوزه‌های خود پرداختند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  6  =  54