عادت اشتون به فریادهای ظریف!

با یک مقام ارشد وزارت خارجه درباره حال عمومی آقای ظریف صحبت می‌کردیم. به شوخی گفتم اگر مردم آنقدر که برای تیم‌ ملی فوتبال در جام جهانی دعا کردند، برای مذاکرات با 1+5 هم دعا می‌کردند الان آمریکایی‌ها واقع‌بین شده بودند.

روزنامه خراسان: با یک مقام ارشد وزارت خارجه درباره حال عمومی آقای ظریف صحبت می‌کردیم. به شوخی گفتم اگر مردم آنقدر که برای تیم‌ ملی فوتبال در جام جهانی دعا کردند، برای مذاکرات با 1+5 هم دعا می‌کردند الان آمریکایی‌ها واقع‌بین شده بودند.

وی جواب داد: «امروز توی یک مذاکره دوجانبه آقای ظریف، آرام صحبت می‌کرد.» شاید همان طور که در روز اول گفت، منتظر است تا ببیند طرف مقابل اراده سیاسی برای پیشرفت و مذاکرات واقعی را دارد یا خیر؟

 آن هم ظریف که بلند صحبت کردنش در مذاکرات حتی گاهی به داد زدن شباهت پیدا می‌کند در دوره‌های قبلی مذاکرات هسته‌ای چند دفعه اتفاق افتاده است که محافظ‌ها از شدت داد و بیدادی که از داخل اتاق مذاکره به گوش می‌رسیده، بی‌اجازه وارد اتاق شده‌اند. یک بار هم آقای صابری، کارشناس حقوقی نمایندگی از نگرانی وارد اتاق شده بود که خانم اشتون به او می‌گوید به دادهای ظریف عادت دارد!

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

99  ⁄  11  =