در این کشور زنان اقلیت قربانی تجاوز می‌شوند

یک نهاد فعال در زمینه حقوق زنان در میانمار تأکید کرد با وجود گذشت چهار سال از پایان سلطه نظامیان بر میانمار ارتش این کشور، به طور مداوم زنان اقلیت های نژادی را مورد تجاوز قرار می دهد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،نهاد موسوم به سازمان زنان میانمار با اشاره به تعرض ارتش به زنان در مناطق محل زندگی اقلیت های نژادی و همچنین فعالان مدافع حقوق زنان، از دولت این کشور خواست نیروهای ارتش را فورا از این مناطق خارج نماید.

در این گزارش به 118 مورد تجاوز، تجاوز دسته جمعی و تلاش برای تعرض جنسی در مناطق مختلف میانمار از جمله بخش هایی از این کشور اشاره شده است که دولت آن کشور در آن با فعالان مسلح، اقدام به امضای توافق نامه آتش بس امضا کرده است.

این گزارش می افزاید که موارد مذکور، تنها بخشی از واقعیت ها در میانمار را نشان می دهد و این امر جزو، جرایم جنگی و جرایم علیه بشریت به شمار می آیند.

"تین تین نیو" دبیرکل این نهاد گفت: با وجود تلاش های دولت میانمار برای نشان دادن تلاش هایش در زمینه اصلاحات به همه جهانیان، تجاوز و تعرض نیروهای ارتش به زنان، همچنان به عنوان تهدیدی برای زنان اقلیت نژادی در این کشور به شمار می آید.

تیو همچنین بر ضرورت قرار دادن ارتش میانمار تحت مدیریت غیرنظامیان و پایان دادن به درگیری های داخلی در این کشور از طریق امضای توافق نامه صلح با هدف دادن برابری به اقلیت ها تأکید کرد و اظهار داشت: در صورت اتخاذ چنین تصمیماتی تجاوز به زنان که با حمایت دولت اتفاق می افتد به پایان خواهد رسید.

یادآور می شود دولت میانمار که بیشتر اعضای آن را ژنرال های سابق تشکیل می دهند در تلاش برای امضای توافق نامه صلح با اقلیت های نژادی در این کشور قبل از فرا رسیدن زمان برگزاری انتخابات در سال آینده هستند. اما در حال حاضر، مذاکرات در این باره، متوقف شده است.

با وجود اینکه دلایل قوی مبنی بر نقض هدفمند حقوق بشر از سوی ارتش میانمار وجود دارد، اما ارتش این کشور از مصونیت کاملی برخوردار است.

در میانمار وجود هشت گروه نژادی به رسمیت شناخته شده است و برمه ای ها، بزرگترین گروه قومیتی نژادی در این کشور را تشکیل می دهند. سایر قومیت ها، کارین، شاه، اراکان، چین، کاچین، مون و روهینگا 32 درصد از مردم این کشور را تشکیل می دهند.

در سال 2012 بودایی ها در یک برنامه سازمان یافته که از حمایت ضمنی ارتش و حاکمان میانمار برخوردار بود ، به کشتار گسترده مسلمانان دست زدند و براساس برخی آمارها نزدیک به 20 هزار مسلمان به طرز فجیعی از جمله سوزانده شدن به صورت زنده ، کشته شدند.

هزاران خانه متعلق به مسلمانان به آتش کشیده شد و دهها هزار مسلمان به بنگلادش فرار کردند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

70  +    =  80