واکنش رسمی وزارت جهاد به پخش کلیپ نارنگی آلوده

یک مقام مسئول در وزات جهادکشاورزی با انتقاد شدید از افرادی که کلیپ نارنگی آلوده را در شبکه‌‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند، گفت: این کلیپ مربوط به یکی از کشورهای عربی است نه ایران.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،ابوالقاسم حسن‌پور در گفتگو با مهر ضمن انتقاد شدید از افرادی که کلیپ نارنگی آلوده را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند، افزود: زمانی که مردم این کلیپ را تماشا می‌کنند نمی‌دانند جریان چیست و می‌گویند در نارنگی کرم وجود دارد، ما با این اقدامات زحمات تولیدکنندگان را هدر می‌دهیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: کلیپ مذکور مربوط به یکی از کشورهای عربی است و اصلا متعلق به ایران نیست، بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد لارو موجود در این نارنگی یک نوع مگس میوه و احتمالا مگس میوه مدیترانه‌ای است اما هیچ سندی مبنی بر اینکه لارو مذکور کشنده باشد، وجود ندارد.

وی تصریح کرد: نارنگی‌های ایرانی بدون استثنا از این آفت پاک هستند. علاوه بر این، ما واردات مرکبات را به هر صورت ممنوع کرده‌ایم و اجزه نمی‌دهیم حتی یک دانه از آن‌ها وارد کشور شود.

حسن‌پور با اشاره به تولید کافی مرکبات در کشور، افزود: تولید مرکبات در کشور ما  4 و نیم برابر سرانه بین المللی است. به عبارت دیگر، میزان تولید این محصولات در دنیا به ازای هر نفر 10 کیلوگرم و در ایران این میزان 45 کیلوگرم است.

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزات جهاد کشاورزی، صادرات نارنگی از شمال کشور به کشورهای حوزه دریای خزر، اروپا و روسیه را مورد اشاره قرار داد و گفت: علاوه بر این، نارنگی استان‌های جنوبی کشور نیز به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

حسن‌پور با بیان اینکه علاوه بر نارنگی، پرتقال و لیمو شیرین نیز در حال صادرات به کشورهای دیگر هستند، افزود: ما ظرفیت صادرات 200 هزار تن مرکبات را داریم.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

88  ⁄  22  =