مهران رجبی: توپ را در زمین دیگری نیندازیم

مهران رجبی گفت: حفاظت از منابع طبیعی وظیفه‌ای ملی است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،این بازیگر اظهار کرد: منابع طبیعی نعمت‌های خدادادی هستند که به صورت امانت در اختیار ما قرار داده شده‌اند؛ بنابراین نباید در امانت خیانت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همه مردم و مسئولان در برابر منابع طبیعی مسئول هستند و باید با برنامه‌ریزی درست زمینه را برای فرهنگ‌سازی مناسب در بهره‌مندی از این نعمات الهی فراهم سازند.

رجبی افزود: حفاظت از جنگل، آب، خاک و… وظیفه‌ای ملی و شرعی است که هیچکس نباید در برابر آن بی‌تفاوت باشد و توپ را در زمین دیگری بیندازد.

وی ادامه داد: بدون شک حفظ و صیانت از مراتع و جنگل‌ها نیازمند فرهنگ‌سازی مناسب در این زمینه است که با یک سال و دوسال به نتیجه نمی‌رسد و در این خصوص باید برروی کودکان و نوجوانان برنامه‌ریزی کرد.

این بازیگر سینما اضافه کرد: منابع طبیعی محدود هستند و در صورتی که به درستی مورد بهره‌برداری قرار نگیرند از بین می‌روند که با از بین رفتن آنها هم حیات انسان‌ها و هم حیات سایر جانداران تهدید می‌شود.

رجبی با تاکید بر ضرورت حفظ چهره طبیعت و عدم رهاسازی زباله در فضاهای بکر اذعان کرد: شاید بد نباشد هر کسی بکوشد در حد توان خود بخشی از زباله‌هایی که در طبیعت جا مانده را جمع‌آوری کرده و دوستی با طبیعت را فریاد بزند.

وی درپایان گفت: استان البرز جاذبه‌ای طبیعی فراوانی دارد که باید به خوبی ازآنها حفاظت کرد تا آیندگان نیز بتوانند ازاین زیبایی‌های خدادادی بهره‌مند شوند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

27  ⁄  3  =