موبایل‌ها اولین ابزار برای آنلاین شدن

ابزارهای موبایل به سرعت در حال رشد و فراگیر شدن هستند تا جایی که کاربران مختلف در سراسر دنیا برای انجام بسیاری از امور روزمره خود از این ابزار و دستگاه‌های قابل حمل و شخصی استفاده می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از دنیای اقتصاد ابزارهای موبایل به سرعت در حال رشد و فراگیر شدن هستند تا جایی که کاربران مختلف در سراسر دنیا برای انجام بسیاری از امور روزمره خود از این ابزار و دستگاه‌های قابل حمل و شخصی استفاده می‌کنند.
حالا بررسی‌های اخیر در این زمینه نشان می‌دهد که موبایل‌های هوشمند و تبلت‌ها به اولین گزینه کاربران برای آنلاین شدن تبدیل شده‌اند.
جدیدترین تحقیقات و بررسی‌های موسسه تحقیقاتی گارتنر در این زمینه نشان می‌دهد که ابزارهای موبایل به سرعت در حال تبدیل شدن به اولین انتخاب کاربران برای آنلاین شدن و دسترسی به محتوای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی هستند.
این گزارش نشان می‌دهد که در کشورهای در حال توسعه، تقاضای کاربران برای خرید موبایل‌های هوشمند به سرعت افزایش پیدا می‌کند؛ در حالی که در کشورهای توسعه یافته و پیشرفته ابزارهای موبایل به ابزارهایی شخصی و منحصر به فرد برای دسترسی آنلاین کاربران تبدیل شده‌اند.
حالا دیگر کاربران خانگی هم بیشتر ترجیح می‌دهند با استفاده از ابزارهایی مانند موبایل‌های هوشمند و تبلت‌ها به اینترنت و محتوای آنلاین دسترسی داشته باشند تا کامپیوترهای شخصی و رومیزی.
با این اوصاف است که تبلت‌ها به سرعت در میان این دسته از کاربران طرفدار پیدا کرده و بازار آنها رونق می‌گیرد.
«ون بیکر» یکی از کارشناسان این موسسه در این مورد می‌گوید: «الگوی مصرف تقریبا برای اغلب کاربران در حال تغییر است. این تغییر برای اساس راحتی در دسترسی آنها به ابزارها و ارتباطات شکل می‌گیرد و در واقع به همین دلیل هم هست که ابزارهای قابل حمل شخصی و هوشمند مانند تبلت‌ها و موبایل‌های هوشمند در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند و بازار آنها حسابی رونق گرفته است.»
بررسی‌ها و تحقیقات گارتنر در این زمینه نشان می‌دهد که 40 درصد از شرکت‌ها و بنگاه‌های تجاری تا سال 2018 اینترنت بی‌سیم یا Wi-Fi را به عنوان روش ارتباطی پیش فرض خود برای ابزارهای غیر همراه مانند کامپیوترهای رومیزی، تلفن‌های رومیزی، پروژکتورها و حتی اتاق‌های کنفرانس انتخاب و تعیین می‌کنند. در اولین ارتباط با زیرساخت یک شرکت، Wi-Fi این امکان را برای کارمندان فراهم می‌آورد تا بتوانند هر ابزاری را از هر جایی به راحتی به اینترنت متصل و از آن استفاده کنند.
در این میان، موضوع امنیت همیشه مطرح بوده است و برای کارفرمایان و حتی کارمندان هم اهمیت زیادی دارد. اهمیت این موضوع آنقدر است که باعث شده کارفرمایان به فکر استفاده از رمزنگاری‌های خاص برای جلوگیری از هک و سوءاستفاده‌های احتمالی بیفتند. کارشناسان معتقدند این کار برای شرکت‌ها و بنگاه‌های تجاری می‌تواند کمی هزینه‌بر باشد، تا جایی که ممکن است این هزینه تا هزارها دلار برای روت کردن و پیکربدنی رابط‌ها در جای مشخص و درست هم برسد.
این در حالی است که تحلیلگران و کارشناسان گارتنر معتقدند که تا سال 2020 دست کم 75درصد از خریداران موبایل‌های هوشمند برای خرید ابزار مورد علاقه‌شان باید مبلغی کمتر از 100 دلار بپردازند.
در حقیقت روند نزولی قیمت موبایل‌های هوشمند نشان از اشباع و رشد حداکثری این بازار دارد. براساس آمار 78درصد از فروش جهانی موبایل‌های هوشمند تا سال 2018 مربوط به بازار کشورهای در حال توسعه خواهد بود.
خریداران جدید در این مناطق به سرعت کاربری‌های دیجیتالی مختلف  خود را به موبایل‌های هوشمند منتقل می‌کنند و به این ترتیب تقاضا برای خرید این ابزارها به سرعت افزایش پیدا می‌کند.
با این اوصاف تحلیلگران و کارشناسان بازار معتقدند که متوسط قیمت فروش هر موبایل هوشمند تا سال 2018 بین 25 تا 78 دلار خواهد بود. این در حالی است که حتی انتظار می‌رود بعضی از موبایل‌های هوشمند بسیار ارزان قیمت تا پایان سال 2014 حتی قیمت تا 35 دلار هم داشته باشند. این در حالی است که قیمت ارزان‌ترین موبایل هوشمند در سال 2013 برابر 50 دلار بوده است.
این موضوع حتی می‌تواند تاثیر زیادی بر چشم‌انداز فروش و صادرات شرکت‌های تولیدکننده داشته باشد و حتی شرکت‌های تولیدکننده چینی را هم تحت فشار قرار بدهد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

43  +    =  46