نماز جمعه اهواز برگزار نشد

پس از آنکه از تریبون نمازجمعه اعلام شد این هفته نماز جمعه برگزار نخواهد نشد،نماز وحدت ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام ‘جلال جابریان’ اقامه شد.

ایرنا: نمازجمعه این هفته اهواز به دلیل حضور نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز و سه امام جمعه موقت این شهر در کربلا برای شرکت در راهپیمایی عظیم و حماسی اربعین حسینی برگزار نشد.

 پس از آنکه از تریبون نمازجمعه اعلام شد این هفته نماز جمعه برگزار نخواهد نشد،نماز وحدت ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام 'جلال جابریان' اقامه شد.

حجت الاسلام جابریان در سخنان پیش از نماز وحدت ظهر و عصر با تسلیت اربعین شهادت امام حسین(ع) ، از برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی به عنوان بزرگترین تجمع انسان های پاک و مخلص در جهان نام برد و گفت: یکی از نشانه های شیعه بر حسب روایات رسیده از ائمه هدی(ع) زیارت اربعین حسینی در جوار حرم سیدالشهدا(ع) است.

وی به نمازگزاران توصیه کرد زیارت اربعین حسینی را فردا(شنبه) به قصد رجا قرائت کنند تا به لطف الهی همه کسانی که موفق به حضور در جوار مقدس سیدالشهدا (ع) در کربلا نشده اند، در شمار زوار امام حسین(ع) ثبت و ضبط شود.

وی گفت:کسانی که در دل در کربلا دارند ولی به دلایلی به صف زوار عاشق حسین(ع) متصل نشدند جزو زائران امام حسین(ع) محسوب می شوند و ثواب زیارت سرور و سالار شهیدان برای آنان منظور می شود.

حجت الاسلام جابریان از نقش تاثیرگذار و سازنده آیت ا… 'سیدمحمدعلی موسوی جزایری' نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز در تسهیل سفر زائران حسینی به بارگاه ملکوتی سیدالشهدا(ع) تقدیر کرد و گفت: وی حدود 10شب را در مرزهای چذابه و شلمچه سپری کردند تا سفر زائران اربعین حسینی بدون هیچ مشکلی انجام شود.

وی افزود: بدخواهان و تکفیری های تروریست تصور نمی کردند با وجود برخی ناامنی ها در عراق شمار زائران اربعین حسینی دو برابر شود و در سال های آینده نیز به لطف الهی این اجتماع عظیم ابعاد بزرگتری به خود خواهد گرفت.

بنا به این گزارش نمازگزاران اهوازی نیز نماز وحدت ظهر و عصر را اقامه کردند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

60  ⁄  6  =