صف بی سابقه خارجی ها برای ورود به ایران

یک خبرگزاری غربی در گزارشی ضمن اشاره به تمهیدات دولت ایران در بازنمودن فضای جهانگردی از افزایش حضور جهانگردان به ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، «خبرگزاری فرانسه» گزارش داد؛ بهبود احتمالی روابط سیاسی با کشورهای غربی موجی از توجه جهانگردان غربی را به جاذبه‌های دیدنی این کشور معطوف ساخته است.

«پایتور چوالبا» جهانگرد لهستانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه ضمن تاکید بر جاذبه‌های «پرسپولیس» یکی از مکان‌های دیدنی ایران در استان فارس، گفت:« قبل از این‌که وارد ایران شوم می‌دانستم فضای تاریکی از این کشور در اذهان ما نقش بسته است اما در واقع در ایران همه به شما کمک می‌کنند و طی سفر با لبخند با شما برخورد می‌کنند.»

«توماس» شهروند آلمانی شهر اشتوتگارت در باره ایران گفت:«آنچه که ما در ایران می‌بینیم با آنچه که در خارج می‌شنویم کاملا متفاوت می‌باشد. ایرانیان ملتی مهمان دوست و خونگرم هستند.»

این شهروند آلمانی 29 ساله در ادامه سخنان خود گفت:« ایران کشوری امن است و از این لحاظ حتی از برخی کشورهای اروپایی بهتر می‌باشد.»

خبرگزاری فرانسه در خاتمه گزارش خود ضمن اشاره بر حضور زوار شیعه عراقی، کویتی، لبنانی و پاکستانی در ایران تاکید کرد که 60% جهانگردان فعلی ایران را شیعیان کشورهای مسلمان شکل می‌دهند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  6  =  2