در انتظار هدیه کریسمس باشید

وعده هکرهای سونی:

هکرهای شرکت سونی وعده داده‌ا‌ند که اطلاعات حساس بیشتری را که پس از حملات سایبری اخیر خود به سونی پیکچرز به سرقت برده‌اند، در فضای مجازی منتشر خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از فارس به نقل از دبلیو سی وی بی، این هکرها با ارسال پستی در وب سایت خود اعلام کرده اند که " ما یک هدیه کریسمس آماده کرده ایم. این هدیه حجم بزرگی از داده ها خواهد بود و این جالب تر است. این هدیه باعث لذت بیشتر شما خواهد شد و سونی پیکچرز را در شرایط بدتری قرار خواهد داد.

اگر چه این پست بعد از چند ساعت پاک شد، اما بسیاری از سایت های خبری نسخه ای از آن را در اختیار دارند. این هکرها که عنوان حافظان صلح را برای خود انتخاب کرده‌اند، پیش از این هم حجم گسترده‌ای از داده های شخصی بازیگران مشهور طرف قرارداد سونی و همین طور کارکنان و مدیران این شرکت را منتشر کرده بودند.

در حالی که هنوز به درستی مشخص نشده این اقدامات هکری توسط چه شخص یا اشخاصی صورت گرفته، اما برخی کارشناسان کره شمالی را در این زمینه مقصر می دانند. آنها می‌گویند شباهت‌هایی میان این حمله هکری و همین طور حمله هکری گسترده سال قبل به بانک های کره جنوبی وجود دارد.

قرار است در آستانه تعطیلات کریسمس فیلم تازه سونی به نام مصاحبه یا The Interview در سینماها اکران شود. بخش عمده ای از این فیلم به تسمخر رهبر کره شمالی می پردازد و انتظار می رود هکرها با اقدامات خود در آستانه کریسمس در تلاش برای جلب توجه افکار عمومی باشند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  7  =  28