۱۴۱ کشته در حمله طالبان به یک مدرسه

آخرین آمار منتشر شده از حمله شبه نظامیان به یک مدرسه در پیشاور حاکی است 141 نفر از جمله 132 کودک در این حمله کشته شده اند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،حمله شبه نظامیان طالبان به مدرسه ای وابسته به ارتش پاکستان در پیشاور 141 کشته بر جا گذاشته است. بر این اساس شبه نظامیان پس از ورود به این مدرسه که در آن دانش آموزانی از کلاس اول تا کلاس دهم مشغول به تحصیل هستند، اقدام به تیراندازی تصادفی به سوی دانش آموزان کرده اند.

یک مقام امنیتی پاکستان در گفتگو با آسوشیتدپرس گفت در تبادل آتش بین ارتش و شبه نظامیان 9 نفر از مهاجمین کشته شده اند. چندین ساعت پس از آغاز این حمله "بلال احمد فائزی" رئیس سازمان امداد و نجات پاکستان از پایان عملیات این سازمان در پیشاور خبر داد.

همچنین "مشتاق غنی" وزیر اطلاع رسانی ایالت خیبر پختونخواه با اعلام پایان عملیات نظامی در پیشاور تاکید کرد بیشتر قربانیان درگیری امروز ارتش با شبه نظامیان را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند.

در همین حال "محمد خراسانی" سخنگوی طالبان طی تماسی تلفنی با رسانه ها مسئولیت این حمله تروریستی را به عهده گرفت. به گفته وی در حمله شش عامل انتحاری بمب های همراه خود را برای گرفتن انتقام شبه نظامیان کشته شده توسط نیروهای دولتی در این مدرسه منفجر کرده اند.

از سوی دیگر ژنرال "عاصم بجوا" سخنگوی ارتش پاکستان در صفحه توییتر خود اعلام کرد در پی حمله طالبان به مدرسه ای در پیشاور، ارتش 10 عملیات هوایی علیه مواضع شبه نظامیان در نزدیکی مرز افغانستان به اجرا گذاشته است.

به نوشته بجوا از بین قربانیان درگیری های امروز 132 نفر کودک و نوجوان و 9 نفر دیگر از بین کارکنان مدرسه بوده اند. به گفته وی در مجموع 121 کودک و نوجوان و سه نفر از کارکنان مدرسه در حمله امروز طالبان مجروح شده اند

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

36  −    =  33