اولین نرم‌افزارهای مشترک اپل و IBM عرضه شد

شرکت‌های اپل و آی‌بی‌ام (IBM) اولین مجموعه از اپلیکیشن‌های ویژه کسب‌و‌کارها را که به صورت مشترک طراحی کرده‌اند، روانه بازار کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،به نقل از همکاران سیستم از وب‌سایت destinationcrm، دو شرکت اپل و آی‌بی‌ام که چند ماه پیش از شراکت خود برای طراحی نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های کسب‌‌و‌کار خبر داده بودند، اولین محصولات مشترک خود در این حوزه را روانه بازار کردند. این دو شرکت 10 اپلیکیشن تحت سیستم عامل iOS اپل را برای کسب‌و‌کارها عرضه کرده‌اند. این اپلیکیشن‌ها در حال حاضر برای صنایع بانکداری، خدمات مالی، سازمان‌های دولتی، بیمه، فروشگاه‌ها، تله‌کام و صنایع مسافرتی طراحی شده‌اند.

بر اساس این گزارش، این دو شرکت در طراحی این نرم‌افزارها که به MobileFirst معروف است، فقط به سازگار کردن آنها با سیستم عامل iOS اپل بسنده نکرده‌اند و قابلیت‌های منحصر به فرد این سیستم عامل را نیز مد نظر قرار داده‌اند. ا

ین نرم‌افزارها سازگاری بهتری با قابلیت‌هایی مثل سیستم موقعیت‌یاب مکانی (GPS) و قابلیت‌های دوربین ابزارهای تحت iOS دارند و به کاربران اجازه می‌دهند با سهولت بیشتر داده‌های خود را بین ابزارهای مختلف یکپارچه کنند.شرکت‌های آی‌بی‌ام و اپل علاوه بر طراحی نرم‌افزارهای کسب‌و‌کار قرار است در حوزه‌های دیگری نیز با هم همکاری کنند. آی‌بی‌ام قول داده است خدمات پردازش ابری خود برای محیط سیستم عامل iOS اپل را بهینه کند.

اپل نیز قرار است خدمات AppleCare خود را برای مشتریان راهکارهای آی‌بی‌ام ارتقا دهد. این دو شرکت می‌کوشند در دو سال آینده چند اپلیکیشن کسب‌و‌کار جدید طراحی و عرضه کنند.نرم‌افزارهای جدید این دو شرکت تاکنون از سوی شرکت‌هایی مثل Citibank، شرکت هواپیمایی Air Canada و Spring مورد استفاده قرار گرفته است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

40  ⁄  8  =