کفاشیان: من استعفاء بده نیستم!

رئیس فدراسیون فوتبال معتقد است خاکپور چیزی کمتر از کرانچار برای هدایت تیم امید ندارد و کاشانی هم بیش از او فوتبال را می‌فهمد. وی همچنین گفت: در صورت ناکامی تیم ملی در جام ملت‌ها، استعفا نمی‌دهم.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،رئیس فدراسیون فوتبال معتقد است خاکپور چیزی کمتر از کرانچار برای هدایت تیم امید ندارد و کاشانی هم بیش از او فوتبال را می‌فهمد. وی همچنین گفت: در صورت ناکامی تیم ملی در جام ملت‌ها، استعفا نمی‌دهم.

علی کفاشیان در خصوص آخرین وضعیت باشگاه پرسپولیس، ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: فعلا کسی در پرسپولیس جوابگو نیست. پرسپولیس تیمی پرطرفدار است و از وضعیت فعلی آن ناراحتیم. دوست داریم کاری برای این باشگاه انجام دهیم که از شرایط موجود فاصله گرفته و خارج شوید. قطعا لطمه خوردن به استقلال و پرسپولیس به فوتبال ملی ایران ضربه می‌زند، پس امیدوارم هرچه زودتر مشکلات این باشگاه حل شده و مدیریتش به ثبات برسد.

عملکردمان تنها در تیم امید، ضعیف و غیر قابل دفاع بود

وی در مورد عملکرد فدراسیون فوتبال ایران در بخش پایه با توجه به ناکامی‌های همه این تیم‌ها در سال گذشته تاکید کرد: در فوتبال پایه تنها در یک بخش موفق نبودیم، آنهم در تیم امید و در بازی‌های آسیایی بود که عملکردمان بسیار بد بود. بدون برنامه‌ریزی تیم را آماده کردیم و یک مربی را آوردیم که موفق نبود. این موضوع را قبول دارم که در این تیم ناموفق بودیم و عملکرد بدی داشتیم که جای هیچ دفاعی ندارد.

توضیح در مورد وضعیت تیم‌های نوجوانان و جوانان

رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: البته تیم نوجوانان در پنالتی به کره‌شمالی باخت، تیمی که در آسیا قهرمان شد. جوانان ما هم به خاطر اشتباهات فنی در مسابقات ناکام شدند، تیمی که در بازی‌های آماده‌سازی تیم قطر، قهرمان آسیا را بارها شکست داده بود، با توجه به نفراتی که داشت نتوانست در آسیا موفق ظاهر شود.

از نتایج تیم‌های نوجوانان و جوانان درس گرفتیم

وی که مهمان حضوری برنامه ورزش و مردم صبح جمعه بود، اضافه کرد: برای تیم‌های نوجوانان و جوانان نماینده‌ای گذاشته بودیم اما شاید هماهنگی کامل بین کمیته فنی با سرمربیان این تیم‌ها وجود نداشت، اشکالاتی هم از نظر مربی و یا استعدادیابی‌ها در این تیم‌ها وجود داشت که باید در آینده دقت بیشتری روی شود، هرچند از این نتایج درس گرفتیم. البته به خاطر نتیجه نباید برنامه‌ریزی‌ها خوب فدراسیون را زیر سوال برد زیرا ما همه تلاش را می‌کنیم اما بعضی وقت‌ها نتیجه ایجاد نمی‌شود.

اعلام دلایل انتخاب حمید علیدوستی

کفاشیان با بیان اینکه فدراسیون در تیم‌های بانوان، فوتبال ساحلی و فوتسال عملکرد و نتایج خوبی داشته، در خصوص انتخاب حمید علیدوستی به عنوان سرمربی تیم فوتبال نوجوانان اینگونه اظهار نظر کرد: علیدوستی قبلا در تیم‌های پایه کار کرده و مطالعاتی در این زمینه داشته‌اند. ضمن اینکه برای ایجاد فضای جدید در تیم‌ها پایه، افراد کمیته فنی و توسعه نفرات زیادی را بررسی و با اختلاف کم، حمید علیدوستی را انتخاب کردند. امیدواریم در بخش استعدادیابی و هدایت تیم‌ها همکاری خوبی بین اعضای کمیته‌فنی با سرمربیان جدید تیم‌های پایه صورت بگیرد.

ارزش تیم امید برای‌مان کمتر از تیم‌های دیگر نیست

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از اهداف فدراسیون، برگزاری دیدار با تیم‌های مطرح در رده‌های پایه است تا تیم‌ها در این رده‌ها بهتر آماده شوند، در مورد شرایط انتخاب محمد خاکپور به عنوان سرمربی تیم امید اظهار کرد: ارزش تیم امید برای‌مان کمتر از تیم‌های دیگر نیست، به همین خاطر از همان روزهای نخست از حبیب کاشانی خواستیم تا مسئولیت این تیم را برعهده بگیرد.

شرایط سخت‌تر تیم امید نسبت به تیم بزرگسالان

رئیس فدراسیون فوتبال همچنین تاکید کرد: شرایط تیم فوتبال امید با توجه به وضعیت خاص اعزام به خارج از کشور، جمع کردن بازیکنان آن و شخصیت خاص نفرات حاضر در این تیم، سخت‌تر از تیم بزرگسالان است که کاشانی توانایی انجام این کارها را داشت. البته ایشان از همان ابتدا محمد خاکپور که بحث فنی را نمی‌پذیرفتند، به عنوان مدیر فنی این تیم انتخاب کرد.

توضیح دوباره در مورد دلایل مخالفت با کرانچار

وی در مورد وضعیت زلاتکو کرانچار هم اینگونه توضیح داد: حبیب کاشانی در قطر با کرانچار صحبت کرد که با توجه به بحث‌های صورت گرفته او را به عنوان گزینه هدایت تیم امید به فدراسیون معرفی کرد. ما هم باید برای جذب این مربی از شورای برون مرزی مجوز می‌گرفتیم که در این شورا اعلام شد این مربی به خاطر سابقه مسائل غیر فنی و غیر فرهنگی که در سپاهان و جاهای دیگر داشتند، نمی‌توانند سرمربی تیم امید شوند. آنها گفتند زلاتکو از نظر فنی مشکل ندارد اما از نظر فرهنگی بهتر است کس دیگر بیاید که ما هم تمکین کردیم.

کی‌روش باید همکاری خوبی با تیم امید داشته باشد

کفاشیان در ادامه در خصوص انتخاب محمد خاکپور به عنوان سرمربی تیم امید خاطرنشان کرد: چون کارنامه خاکپور مشخص بود، از او خواستیم هدایت تیم امید را برعهده بگیرد که او هم دو درخواست داشت. ابتدا در نظر گرفتن شخصیت مستقل برای تیم امید و دومی اینکه هرکسی به تیم ملی می‌رود، باید از کانال تیم امید باشد که صحبت‌هایش منطقی بود. به همین دلیل قرار است بعد از بازگشت کی‌روش، در نشستی خاکپور را به این مربی معرفی کرده و از کی‌روش می‌خواهیم که همکاری خوبی با تیم امید داشته باشد.

کاشانی فوتبال را بهتر از من می‌فهمد

وی با بیان اینکه اگر او می‌گفت خاکپور سرمربیگیری تیم امید را نمی‌پذیرفت اما با درخواست کاشانی آن را پذیرفت، ادامه داد: محمد خاکپور دستیاران خوبی را انتخاب کردند که مجید صالح از نظر فنی و اخلاقی بسیار خوب بوده و هادی طباطبایی هم از افراد اخلاق‌مدار در فوتبال است. در مجموع باید بگویم کادرفنی تیم امید از افرادی با شخصیت و اخلاقی تشکیل شده است. ضمن اینکه کاشانی همچنان در تیم امید هستند و همیشه گفته‌ام از من بیشتر فوتبال را می‌فهمد.

کاشانی توبه کرد که دیگر استعفا ندهد

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه فوتبال در این زمان نیاز به مدیرانی همچون کاشانی دارد، تصریح کرد: کاشانی حق داشت در آن مقطع دلخور شده و استعغا بدهند اما این استفعا پذیرفته نشد. البته ایشان به کربلا رفتند و توبه کردند که دیگر استعفا ندهند (باخنده).

خاکپور چیزی کمتر از کرانچار ندارد

وی در ادامه تاکید کرد: برای ما بهتر شد که مربی ایرانی را برای تیم فوتبال امید انتخاب کردیم و فکر می‌کنم محمد خاکپور چیزی کمتر از زلاتکو کرانچار ندارد.

حسن‌زاده اموال فدراسیون را نبرده باشد!

کفاشیان در ادامه این گفتگو در مورد استعفای حسن‌زاده از سمت ریاست کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اظهار کرد: حسن‌زاده فردی زحمت‌کش و منظمی است اما اندکی کسالت داشت و فعلا برای استراحت رفته است. البته برخی از وسائل شخص خود از جمله مسواکش را به دلیل کهنه شدن، عوض کرده اما اینکه می‌گویند وسایل شخصی‌اش را جمع کرده تا برود، درست نیست. (کفاشیان با خنده همچنین گفت: حسن‌زاده وسایل شخصی در فدراسیون نداشت، نکند وسایل فدراسیون را با خود برده است)

هیچکس غیر از ایران به آفریقا نرفته و هتل‌هایش خالی است

آیا واقعا برگزاری اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی ارزان‌تر از برگزاری این اردو در جزیره کیش بود؟ وی به این سوال اینگونه پاسخ داد: هزینه‌ها برگزاری اردو در کیش یا آفریقای جنوبی را بررسی و با هم مقایسه کردیم و به خاطر اینکه باید دو تیم با تیم ملی بازی کنند، هزینه برگزاری اردو در کیش سنگین‌تر می‌شد. کیش خیلی عالی است اما در آنجا برای دعوت از تیم جدید، با مشکل کمبود زمین مواجه می‌شویم. الان هزینه‌های آفریقای جنوبی کم است زیرا به غیر از ما، کسی به آنجا نمی‌رود، پس هتل‌های آن هم خالی بود. هوا آنجا هم مانند استرالیا گرم است.

واکنش به ابهامات مالی فدراسیون فوتبال

در ادامه این گفتگو در مورد ابهامات مالی فدراسیون فوتبال از کفاشیان سوال شد که وی به آنها اینگونه پاسخ داد: هیچ مدیری نمی‌تواند با صراحت اعلام کند که عملکردم در مسائل مالی خوب بوده با بد زیرا تراز مالی مدیران توسط بازرسان که از خارج از مجموعه می‌آیند، مورد حسابرسی قرار می‌گیرند و آنها در این خصوص صحبت می‌کنند. امروز هم فدراسیون یک موسسه حسابرسی دارد که توسط مجمع تصویب شده و هر سال تراز مالی ما را رسیدگی می‌کنند. غیر از آنها هم بازرسان هستند که به این مسائل رسیدگی‌ می‌کنند.

بررسی صورت‌های مالی فدراسیون توسط حسابرس وزارت ورزش

وی اضافه کرد: برای اینکه ابهام‌های موجود برطرف شود، هفته گذشته تمام صورت‌های مالی در اختیار کمیته نظارت بر امور مالی فدراسیون قرار گرفت، همچنین قرار است صورت‌های مالی‌مان توسط بازرسان و حسابرسان وزارت ورزش هم بررسی شود.

توضیح مازیار ناظمی در مورد اسناد مالی فدراسیون فوتبال

در این لحظه مازیار ناظمی رو خط برنامه ورزش و مردم آمد و گفت: "قرار است ششم دی‌ماه مجمع عمومی فدراسیون برگزار شود اما فدراسیون تنها اسناد مالی سال 91 را به ما داده اما از اسناد مالی سال‌های 92 و 93 هنوز چیزی را رویت نکردیم. البته یک هفته است حسابرس وزارت ورزش در فدراسیون مستقر شده تا اقدامات لازم در این زمینه را انجام داده و در نهایت گزارش‌ها برای ارائه به مردم در اختیار رسانه‌ها قرار گیرد."

اعلام نتایج بررسی حساب‌های مالی در مجمع

کفاشیان به صحبت‌های مازیار ناظمی، اینگونه واکنش نشان داد: تا به امروز وزارت ورزش و جوانان صورت‌های مالی سال 91 فدراسیون را بررسی کرده و بررسی حساب‌های‌مانه در سال‌های 92 و 93 نیز آغاز شده و پس از بررسی کامل، نتایج آنها در مجمع اعلام می‌شود.

سختگیری بیشتر در مباحث مالی به نفع ماست

وی در مورد کمیته برررسی حساب‌های مالی فدراسیون هم اینگونه توضیح داد:کمیته‌ای که برای بررسی تشکیل شد، امیر عابدینی را به عنوان رئیس انتخاب کردند که کمیته بسیار دقیق است. هرچقدر این سخت‌گیری‌ها در مباحث مالی بیشتر صورت بگیرد، به نفع ماست زیرا دقیق‌تر کارها را انجام می‌دهیم.

خواسته‌های منطقی کی‌روش را انجام می‌دهیم

"پروین می‌گوید فدراسیون در اختیار کی‌روش است نه کی‌روش در اختیار فدراسیون" آیا این مساله را قبول دارید؟، رئیس فدراسیون فوتبال به این پرسش اینگونه پاسخ داد: باید خواسته‌های منطقی کارلوس کی‌روش را در مورد تیم ملی انجام دهیم اما الان مثل قبل نیست زیرا هر خواسته‌ای که منطقی باشد را پس از سبک و سنگین کردن اجرایی می‌‎کنیم. هرچند به همه مربیان تیم‌های ملی احترام گذشته و آنچه می‌خواهند را در حد توان اجرا می‌کنیم.

قول می‌دهم در جام ملت‌ها بازیکنان پاس هم بدهند

وی در مورد اینکه چند درصد به قهرمانی تیم ملی ایران در جام ملتها و یا حداقل رسیدن این تیم به جمع 4 تیم پایانی امیدوار است؟، اظهار کرد: ما تیم خوبی است که در جام جهانی کمتر از دیگر تیم‌های آسیایی نبودیم. البته قول می‌دهم در جام ملت‌ها بازیکنان پاس هم بدهند و تنها زیر توپ نزنند. (با خنده)

درخواست برای کمک به تیم ملی در خصوص بازیکنان سرباز

کفاشیان در مورد وضعیت بازیکنان سرباز از جمله مهرداد پولادی و سروش رفیعی هم تاکید کرد: خیلی خواهش و تفاضا کردیم که در این مقطع مشکل آنها برطرف شود تا در خدمت تیم ملی باشند و بعد از آن، هر برخوردی می‌خواهد و صلاح است با این نفرات صورت گیرد. نامه‌نگاری هم با مسئولان نظام وظیفه انجام دادیم و امیدوارم همکاری لازم در این خصوص با تیم ملی صورت گیرد.

دلیل نیامدن پولادی به ایران

وی در مورد اینکه مهرداد پولادی دیگر قصد ندارد به ایران بیاید و همین مساله برایش مشکلاتی را بوجود آورده، تصریح کرد: ایشان با یکی از تیم‌های قطری قراردادی امضا کرده و اگر بخواهد امروز به ایران باز گردد، باید پول سنگینی بدهد اما در صورت به پایان رسیدن قراردادش، به ایران باز می‌گردد.

در صورت ناکامی تیم ملی در جام ملت‌ها استعفا نمی‌دهم

در صورت ناکامی تیم ملی در جام ملت‌های استرالیا استعفا می‌دهید؟ رئیس فدراسیون فوتبال به این سوال اینگونه پاسخ داد: بعد از آن مسابقات باید برنامه‌ریزی برای رقابتهای بعدی را انجام دهیم زیرا دوره فعالیت من 4 ساله است و اگر مجمع مرا دوباره پسندید، 4 سال دیگر به کارم ادامه می‌دهم. برنامه‌ریزی و کار همیشه هست، پس استعفا نمی‌دهم.

وضعیت کی‌روش در صورت نتیجه نگرفتن در استرالیا

وی در مورد اینکه اگر تیم ملی نتوانست انتظارات را در جام ملت‌ها عملی کند، تکلیف کی‌روش چه می‌شود، خاطرنشان کرد: هیات رئیسه برنامه‌ای دارد که اگر نتایج تیم ملی با کارلوس کی‌روش راضی کننده بود که هیچ و تا جام جهانی با او ادامه می‌دهیم وگرنه به کارش پایان داده شده و یک نفر دیگر را می‌آوریم.

به خودم نمره 13 یا 14 می‌دهم

کفاشیان در پایان در مورد اینکه در فوتبال به عملکرد خود چه نمره‌ای می‌دهید؟، گفت: در دوران تحصیلم هیچ وقت 20 نمی‌گرفتم اما در فوتبال از 20 به خودم 13 و یا 14 می‌دهم تا قبول شوم . ضمن اینکه امیدوارم خداوند این خدمات را از من قبول کرده و بتوانم همچنان به مردم خدمت کنم.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

17  −    =  9