پاسخ آمریکا به پیشنهاد همکاری کره شمالی

آمریکا درخواست کره شمالی برای تحقیقات مشترک در مورد هک و تهدید شرکت سونی بر سر فیلم کمدی بحث برانگیز «مصاحبه» را رد و بر مقصر بودن پیونگ یانگ تاکید کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،به دنبال حمله سایبری به سونی پیکچرز، آمریکا کره شمالی را به دست داشتن در این حمله متهم کرده بود، اما یک مقام وزارت امور خارجه کره شمالی روز شنبه 20 دسامبر هرگونه دخالت در این حمله سایبری را رد و اعلام کرده که پیونگ یانگ حاضر است تحقیقات مشترکی را با آمریکا در این زمینه انجام دهد.

به گزارش رادیو فردا به نقل از خبرگزاری رویترز، یک سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی اتهامات مطرح شده از سوی آمریکا را بی اساس خوانده و گفته است: «خودداری آمریکا از پذیرش چنین تحقیقات مشترکی پیامدهای ناگواری را درپی خواهد داشت.»

به گزارش بی بی سی، در مقابل، آمریکا درخواست کره شمالی برای تحقیقات مشترک در مورد هک و تهدید شرکت سونی بر سر فیلم کمدی بحث برانگیز مصاحبه را رد و بر مقصر بودن پیونگ یانگ تاکید کرده است.

مارک استروه، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، روز شنبه (20 دسامبر) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: ‌«همان طور که اف بی‌ آی (پلیس فدرال) تصریح کرده، ما اطمینان داریم که دولت کره شمالی مسوول آن حمله مخرب بوده است. ما بر صحت این نتیجه تاکید داریم.»

او افزود: ‌«دولت کره شمالی در تکذیب اقدامات تحریک آمیز و مخرب خود سابقه طولانی دارد. اگر دولت کره شمالی واقعا می‌خواهد کمک کند آن‌ها می‌توانند مقصر بودن را بپذیرند و خساراتی که به سونی در آن حمله وارد آمده است را بپردازند.»

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

42  −    =  33