کودتای در داعش ناکام ماند

افراد دستگیر شده در اعترافات خود داعش را سازمانی کافر فرض کرده و اعلام کردند از آنجایی که داعش مردم سوریه و عراق را کافر نمی داند و ابوبکر البغدادی هم از این مردم کافر، پول و مال می گیرد از این رو داعش و البغدادی نیز کافر بوده و باید علیه آنها خروج کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،روز دوشنبه در گزارشی از بیروت، از بازداشت یک گروه ترک زبان به اتهام کودتای درون گروهی در داعش خبر داد.
 
براساس این گزارش، گروه تروریستی داعش سوریه امروز چهار عضو ترک زبان خود را به اتهام غلو بیش از حد در دین، تندروی، تلاش برای کودتا و ایجاد بی ثباتی و نا امنی در مناطق تحت تصرف خود، دستگیر کرد.
 
این گزارش به نقل از اظهارات یک عضو داعش در یک نوار ویدئویی که امروز در تارنمای اینترنتی این گروه تروریستی منتشر شد اعلام کرد که چهار نفر دستگیر شده از اعضای دسته ای هستند که دارای یک طرز فکر دینی تندرو غیر از اندیشه اصلی داعش هستند که حتی برای انجام یک کودتای مسلحانه علیه داعش در درون آن برنامه ریزی کرده بودند.
 
به گفته این عضو داعش، فعالیت این دسته ترک و بالکانی زبان می توانست نه تنها موجب بی ثباتی امنیتی در قلمرو داعش شود بلکه می توانست حتی راه را برای ضربه زدن صلیبی ها، ارتش آزاد سوریه و نظام نصرانی (مقصود نظام سوریه) به داعش نیز فراهم سازد.
 
براساس این گزارش، افراد دستگیر شده در اعترافات خود داعش را سازمانی کافر فرض کرده و اعلام کردند از آنجایی که داعش مردم سوریه و عراق را کافر نمی داند و ابوبکر البغدادی هم از این مردم کافر، پول و مال می گیرد از این رو داعش و البغدادی نیز کافر بوده و باید علیه آنها خروج کرد.

منبع: ایرنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  +  25  =  34