شورای عالی مناطق آزاد از رییس جمهور مجوز بانک می خواهد

مدیر بانک و بیمه شورای عالی مناطق آزاد گفت: دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد به دنبال گرفتن دستور از رییس جمهور برای ایجاد مرکز مالی بین‌المللی در مناطق آزاد است و در این زمینه با بانک مرکزی نیز مذاکره شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،ناصر خرمالی به ایسنااظهار کرد: ضرورت تاسیس چنین مرکزی که تمام نهادهای پولی و مالی بتوانند در آنجا با رویه‌های بین‌المللی فعالیت کننند، بسیار احساس می‌شد که قوانین مرتبط با این مرکز نیز توسط بانک مرکزی باید تهیه و ابلاغ شود.
وی ادامه داد: قرار شده با بسیاری از سازمان‌های مرتبط با موضوع مکاتبه کنیم. برای بالاترین مقام اجرایی کشور نیز نامه‌ای تهیه کردیم و این نامه به رییس جمهور ارسال خواهد شد.
مدیر بانک و بیمه شورای عالی مناطق آزاد در بخشی از سخنان خود با تاکید بر این‌که توسعه اقتصادی مناطق آزاد یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه شود،  گفت: فعالان و تولید‌کنندگان اقتصادی باید این اطمینان را داشته باشند که بتوانند در مناطق آزاد سرمایه‌گذاری و فعالیت اقتصادی کنند و ما نیز باید کاهش ریسک را در این مناطق برای فعالان اقتصادی فراهم کنیم که در این زمینه باید اقداماتی صورت گیرد.
خرمالی همچنین به ضرورت بازنگری در صنعت بیمه در مناطق آزاد اشاره و اظهار کرد: نفوذ در صنعت بیمه با مقرراتی که درحال حاضر وجود دارد در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بسیار پایین است و باید با بازنگری در برخی قوانین مرتبط این موضوع اصلاح شود.
وی از تفاهم‌نامه صندوق ضمانت صادرات با دبیرخانه شورای مناطق آزاد خبر داد و گفت: این تفاهم‌نامه را به مراحل آخر رساندیم و در حال نهایی شدن است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

5  ×    =  30