برزیل اولین کشور در کلاهبرداری بانکداری آنلاین

رده بندی در کشورهایی که سرقت های آنلاین دارند نشان می دهد؛

رده بندی های اخیر در کشورهایی که سرقت های آنلاین داشته اند نشان می دهد؛ در برزیل به نسبت سایر ملل تلاش بیشتری برای سرقت وجه نقد به صورت آنلاین انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،به نقل از شاپرک رده بندی های اخیر در کشورهایی که سرقت های آنلاین داشته اند نشان می دهد؛ در برزیل به نسبت سایر ملل تلاش بیشتری برای سرقت وجه نقد به صورت آنلاین انجام شده است.

این تحقیقات توسط آزمایشگاه Kaspersky انجام شده است و نشان می دهد برزیل با شمارش بالایی از حملات انجام شده به سیستم های بانکداری با نرم افزارهای مخرب در صدر دیگر کشورها قرار گرفته است. پس از آن کشور های روسیه و آلمان به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفته اند.

یافته ها نشان می دهد که از ماه نوامبر سال 2013 تا اکتبر 2014 در حدود 299830 کاربر، قربانی نرم افزارهای مخرب سیستم های بانکداری در برزیل شده اند. در روسیه نیز به عنوان کشور دوم در این فهرست، 251917 کاربر مورد حمله واقع شده اند و در آلمان 155773 حمله با نرم افزارهای مخرب صورت گرفته است. در اواسط سال 2014، تعداد حملات به صورت قابل توجهی رشد داشته اند و در ماه می  از 300 هزار حمله نیز فراتر رفتند و در ماه ژوئن به 350 هزار حمله رسیدند.

با توجه به این مطالعه، دلایلی که برای این افزایش حملات مشاهده می شود، عبارتند از فعالیت های بانکداری آنلاین که در اوایل فصل تعطیلات  انجام می شود و برگزاری جام جهانی در برزیل، که این دو فرصت هایی برای مجرمان سایبری بودند و از نرم افزارهای مخرب برای سرقت اطلاعات پرداخت توریست ها استفاده کردند.

در مسائلی که راجع به تروجان ها و ویروس ها مطرح می شود؛ هنوز Zeus گسترده ترین تروجان در بانکداری سراسر جهان است و در برزیل نرم افزار مخرب ChePro و Lohmys دومین و سومین تروجان های فهرست رده بندی هستند.

 

منبع : http://www.thepaypers.com/digital-identity-security-online-fraud/brazil-becomes-top-country-in-online-banking-fraud/757770-26

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

3  +  7  =