بازگشت آرامش به بورس تهران

بورس اوراق بهادار تهران در هفته گذشته روند مطلوبی از خود به نمایش گذاشت و با غلبه تقاضا بر عرضه شاهد رشد نسبی قیمت‌ها و افزایش یک درصدی شاخص بود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،بورس تهران در هفته نیمه تعطیل گذشته روند نسبتا مطلوبی از خود به نمایش گذاشت و با رشد قیمت‌ها و افزایش تقاضا موفق به باز پس گرفتن کانال 70 هزار واحدی شد.

به گزارش ایسنا، به این ترتیب در هفته گذشته دماسنج بازار سرمایه 659 واحد رشد کرد و از 69 هزار و 494 واحد به 70 هزار و 153 واحد رسید. با این اتفاق میانگین زیان سهامداران که به 12 درصد رسیده بود، تا سطح 11 درصدی کاهش پیدا کرد.

از اتفاقات مهم هفته گذشته که تاثیر زیادی در رشد بورس داشت، بازدید رئیس جدید سازمان بورس از تالار حافظ بود. در این بازدید رئیس جدید به درد و دل سهامداران گوش داد و وعده‌هایی جهت رفع نارسایی‌های بازار سرمایه و ابهامات اقتصادی موثر بر وضعیت بورس داد.

علاوه بر این با آغاز دی ماه سهامداران در انتظار دریافت گزارش عملکرد 9 ماهه شرکت‌ها هستند و امیدوارند که انتشار گزارش‌های مالی بتواند در بهبود روند بازار موثر باشد.

به این ترتیب در هفته گذشته شاخص صنایع محصولات شیمیائی با 371 واحد، بانکها و خودرو و ساخت قطعات فلزی هر کدام به ترتیب با 234 و 233 واحد بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را داشتند. دراین هفته بیشترین رشد در ارزش شرکت‌ها متعلق به گروه مپنا با 132 واحد، توسعه معادن و فلزات 129 و گسترش نفت و گاز پارسیان 127 واحد بود.

این در حالی است که در هفته گذشته ارزش و حجم معاملات به ترتیب 18 و 12 درصد افت کرد و در مجموع 2 هزار و 185 میلیون سهم به ارزش 5 هزار و 170 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت علاوه بر ارزش و حجم معاملات تعداد خریداران هم با افت 19 درصدی مواجه شد و به 39 هزار و 506 نفر رسید.

 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

3  +  7  =