انتقال فایل با سرعت بیشتر از بلوتوث

امروزه به همگیر شدن تلفن‌ها و تبلتهای هوشمند در همه جا، انتقال فایل، تصاویر، ویدیوها و غیره بیش از پیش رواج پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، داریوش زندی – کارشناس ارشد هوش مصنوعی اظهار کرد: قبلاً برای انتقال فایل بین دو گوشی از بلوتوث استفاده می‌شد که البته امروزه نیز محبوبیت خود را دارد.

وی افزود: با ورود گوشی‌های هوشمند انتقال فایل‌ها نیز دچار تحولی شده است که شاید اکثر کاربران از آن بی اطلاع باشند.

این کارشناس بیان کرد: انتقال از طریق شبکه وای-فای که به مراتب سرعت بیشتری نسبت به بلوتوث دارد این اختلاف سرعت گاهی اوقات 40 برابر است که رقم بسیار چشمگیری است.

وی افزود: برای استفاده راحت از این راهکار نرم‌افزارهایی ارائه شده‌اند که کار با آن‌ها بسیار ساده است و کاربر بدون هیچ تجربه خاصی قادر به استفاده از این نرم‌افزار است.

وی عنوان کرد: یکی از معروف‌ترین این ابزارها نرم‌افزار shareit یا anyshare است که با جست‌وجو در مارکت‌های مختلف می‌توانید آن‌ها را پیدا کرده و نصب کنید.

زندی تصریح کرد: استفاده از این راهکار منوط به این است که هر دو طرف انتقال دهنده و گیرنده دارای این نرم‌افزار باشند.

وی ادامه داد: نرم‌افزار دیگری که پا به این عرصه گذاشته و طرفداران زیادی پیدا کرده است نرم‌افزار zapya است که طرز کار آن مشابه نرم‌افزار قبلی است و تفاوت چندانی با یکدیگر از این لحاظ ندارند؛ اما رابط کاربری این نرم‌افزار با دسته بندی‌های مختلفی که روی فایل‌ها انجام می‌دهد کار پیدا کردن فایل را به مراتب ساده تر کرده است.

این کارشناس ارشد هوش مصنوعی خاطرنشان کرد: از نکات مثبت این دو نرم‌افزار قابل استفاده بودن آن‌ها در ابزارهای اندرویدی و ios (محصولات شرکت اپل) است. قبلاً با بلوتوث امکان انتقال فایل بین این دو پلتفرم وجود نداشت اما به مدد این نرم‌افزارها انتقال فایل بسیار ساده گشته است.

در این مطلب فقط دو نرم‌افزار معرفی شده است و الزاماً به این معنی نیست که فقط این دو نرم‌افزار موجودند امکان دارد ده‌ها نرم‌افزار مشابه وجود داشته باشند، اما نکته‌ای که اهمیت دارد این است که همه این نرم‌افزارها از شبکه وای-فای به‌جای بلوتوث استفاده می‌کنند که سرعت انتقال فایل‌ها را به شکل شگفت‌انگیزی افزایش داده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1  ×  7  =