شکایت از اپل به علت اشغال بیش از حد حافظه آیفون

دو تن از کاربران تولیدات اپل شکایت جالبی را بر ضد این شرکت تقدیم دادگاه کرده‌اند. علت این شکایت رفتار غیرشفاف شرکت یاد شده عنوان شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از فارس به نقل از اپل اینسایدر، علت این شکایت آن است که اپل اعلام نکرده در صورت به روزکردن سیستم عامل iOS8 توسط کاربران آیفون، آی پد و آی پادتاچ 23.1 درصد از حافظه سیستم اشغال خواهد شد.

این دو کاربر فهرستی از میزان حافظه اشغال شده توسط سیستم عامل یاد شده را بر روی تولیدات مختلف اپل منتشر کرده اند. بر این اساس سیستم عامل به روز شده iOS8   حداقل 18 درصد و حداکثر 23 درصد از کل حافظه دستگاه را اشغال می کند.

در بخشی از این شکایت تصریح شده که کاربران انتظار ندارند این حجم از حافظه دستگاه توسط سیستم عامل آن اشغال شود و به روزرسانی نباید تا این حد حجیم باشد. در ادامه این شکایت ادعا شده که حجم پایین حافظه آیفون عملا کاربران را  مجبور به خرید خدمات کلود شرکت اپل یعنی آی کلود می کند.

شاکیان این وضعیت را یک تاکتیک تجاری از سوی اپل توصیف کرده اند تا این شرکت بدین وسیله کسب درآمد کند. کاربران یاد شده به خصوص این مشکل را برای کاربران آیفون های 6 و5 جدی توصیف کرده و خواستار دریافت غرامت از اپل و ارائه توضیحات به عموم کاربران شده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

3  ×    =  12