اختلالات همراه اول صدای همه را درآورد

با گذشت بیش از چهارماه از رفع انحصار نسل سوم موبایل و فراگیر شدن این تکنولوژی در کشور، مشترکان نه تنها از کیفیت ارائه این خدمات راضی نیستند، بلکه برقراری مکالمات آنها نیز با مشکلات متعدد روبرو است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، از مهر: با گذشت بیش از چهارماه از رفع انحصار نسل سوم موبایل و فراگیر شدن این تکنولوژی در کشور، مشترکان نه تنها از کیفیت ارائه این خدمات راضی نیستند، بلکه برقراری مکالمات آنها نیز با مشکلات متعدد روبرو است.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شهریورماه امسال مجوز ارائه خدمات نسل سوم موبایل را در کشور صادر کرد و براساس آن اپراتور همراه اول که مدعی است حدود 67 درصد سهم بازار موبایل در کشور را برعهده دارد از تجهیز شبکه اش به نسل سوم و چهارم موبایل خبر داد.

از آن زمان تاکنون برغم آنکه پیش از این همراه اول بارها اعلام کرده بود که آمادگی کامل ارائه خدمات نسل سوم موبایل در کشور را دارد اما شواهد نشان می دهد این اپراتور از لحاظ فنی آماده ارائه سرویس نبوده و اختلالاتی که بابت به روزرسانی این شبکه به وجود آمده 60 میلیون مشترکی که از این خدمات استفاده می کنند را به ستوه آورده است.

 بروزرسانی آنتن های موبایل و اختلالات متعدد

بروزرسانی تجهیزات شبکه همراه اول برای ارائه خدمات نسل سوم موبایل در کشور باعث بروز اختلالات گسترده در مکالمات و پیامک مشترکان شده است و بسیاری از مشترکان این اپراتور به ویژه در شهرهای بزرگ مانند تهران، اعلام می کنند که مجبورند بابت هر بار مکالمه چندین بار شماره گیری کرده و خط رو خطی و از دسترس خارج شدن مشترکان از جمله مسائل دیگری است که مشترکان این اپراتور با آن روبرو هستند.

یکی از مشترکان همراه اول در مرکز تهران می گوید: در طول روز نه تنها با قطع و وصلی آنتن مواجه می شوم بلکه برقراری تماس با مشترک دیگر نیز به راحتی ممکن نیست و در حین مکالمه نیز بارها با قطعی و کاهش صدا در هنگام صحبت مواجه می شوم.

مشترک دیگری در منطقه آزادی تهران از عدم ارسال پیامک گله مند است و می گوید: به صورت مداوم موبایلم از دسترس خارج می شود و موفق به ارسال و دریافت پیامک نیز نمی شوم.

اختلالات شبکه همراه اول این روزها تنها مربوط به این موارد نیست و بسیاری از مشترکان که چندین بار مجبور به گرفتن شماره و قطع و وصلی حین مکالمه هستند از قبوض صورتحسابشان نیز احساس رضایت نمی کنند و حتی در مقطعی اعلام شد که مشکل در سیستم صورت حسابگیری این اپراتور سبب افزایش رقم برخی قبوض و اشتباه در محاسبه کارکرد مشترکان شده است.

این اختلالات که تنها نمونه ای از آن گفته شد، مربوط به بروزرسانی و ارتقای شبکه اپراتور همراه اول است و باعث نارضایتی بسیاری از مشترکانی شده است که شاید نخواهند از تکنولوژی نسل های جدید استفاده کنند و ترجیح می دهند یک ارتباط پایدار و بدون اختلال داشته باشند.

دفاع وزیر ارتباطات؛ مردم صبر پیشه کنند

اختلالات شبکه تلفن همراه کشور به حدی افزایش یافته که نارضایتی ها به گوش وزیر ارتباطات نیز رسیده و وی بارها اعلام کرده که در مورد این اختلالات مجبور به پاسخگویی به اطرافیان است.

با این حال محمود واعظی با تایید این اختلالات تاکید کرده که اپراتورها برای بروزرسانی شبکه خود ناگزیر هستند و این موضوع باعث اختلالاتی در برخی مناطق شده است.

وی با اشاره به بروز اختلالاتی در صورتحساب مشترکان که اپراتور همراه اول موظف به بازگرداندن اضافه دریافتی شده است می افزاید: این اختلالات تا بهمن ماه رفع می شود و اپراتورها برای رفع این مشکلات بهمن ماه را آخرین مهلت بدانند.

در نهایت اینکه وزیر ارتباطات از مشترکان موبایل می خواهند که صبر پیشه کنند تا شبکه موبایل کشور به پایداری برسد و مردم طعم شیرین 3G را بچشند.

3G را فعال کنید تا از دسترس خارج شوید

مشترکان اپراتور همراه اول معتقدند که نسل سوم موبایل این اپراتور اختلال دارد و با وجودی که این اپراتور اعلام کرده این تکنولوژی را در شهرهای بزرگ ارائه می دهد هم اکنون این خدمات حتی در تهران نیز به صورت کامل اجرا نمی شود و در بسیاری از نقاط شهر مشترکانی که موبایل خود را روی این خدمات تنظیم کرده اند از دسترس خارج می شوند.
 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  5  =  25