تسهیلات جدید برای مشمولان خارج از کشور

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا، از ارائه تسهیلات جدید برای مشمولان خارج از کشور خبر داد و گفت: براساس قانون جدید، چنانچه مشمولی سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشد، می تواند در سال به مدت سه ماه، طی یک یا دو نوبت به کشور مراجعه کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، از خبرآنلاین: جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا، از ارائه تسهیلات جدید برای مشمولان خارج از کشور خبر داد و گفت: براساس قانون جدید، چنانچه مشمولی سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشد، می تواند در سال به مدت سه ماه، طی یک یا دو نوبت به کشور مراجعه کند.

سردار «ابراهیم کریمی» گفت: براساس مقررات گذشته، هموطنانی که از سال 82 از کشور خارج شده و مدت دو سال در کشور دیگری اقامت داشته اند، می توانستند تقاضا داده و خدمت خود را بخرند.

وی همچنین گفت: از آنجا که این قانون، شامل افراد کمی می شد، ستاد کل نیروهای مسلح برای اینکه ایرانیان بیشتری با کشور ارتباط داشته باشند، قانون جدیدی را به تصویب رسانید.

جانشین سازمان وظیفه عمومی گفت: براساس این قانون، اگر کسی سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشد، می تواند در سال به مدت سه ماه، طی یک یا دو نوبت به کشور مراجعه کند.

به گفته کریمی، مشمولانی که غیبت کرده یا افرادی که با سپردن تعهد به منظور تحصیل به خارج از کشور رفته و دیگر بازنگشته اند نیز می توانند از این قانون استفاده کنند.

وی همچنین گفت: متقاضیان می توانند به کنسولگری ناجا در کشوری که اقامت دارند، مراجعه و مهری را که براساس بخشنامه به وزارت امور خارجه ارسال شده، در گذرنامه خود ثبت کنند تا بتوانند وارد کشور شوند.

کریمی با تاکید بر اینکه هموطنان خارج از کشور باید پس از ورود به ایران، در زمان مقرر از کشور خارج شوند، گفت: اگر کسی بخواهد، دائم وارد کشور شود باید برای تعیین تکلیف خدمت سربازی به سازمان وظیفه عمومی مراجعه کند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی همچنین گفت: اجرای این قانون، فرصتی است برای ایرانیان خارج از کشور تا به کشور بدون دغدغه تردد داشته باشند و از این طریق، الفتی بین آنها با خانواده و کشورشان، ایجاد شود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

4  ×    =  24