افزایش ۴۰ درصدی جرائم سایبری در هندوستان

براساس یک گزارش دولتی اعلام شد

براساس یک گزارش دولتی؛ هک شدن، فیشینگ و تقلب های انجام شده در کارت های اعتباری و روند انجام امور بانکی، در سال های 2013 و 2014 به میزان 40 درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،براساس یک گزارش دولتی؛ هک شدن، فیشینگ و تقلب های انجام شده در کارت های اعتباری و روند انجام امور بانکی، در سال های 2013 و 2014 به میزان 40 درصد افزایش یافته است.

با توجه به آمار وزارت کشور هنر، در سال 2013، بیش از 71780 مورد تقلب سایبری گزارش شده است؛ در حالی که در سال 2012، در حدود 22060  مورد گزارش شده بود و این عدد در سال 2014 نیز به 62189 مورد از جرائم سایبری افزایش یافته است.

دولت هند یک گروه تخصصی برای تصویب استراتژی های رهگیری مجرمین سایبری اختصاص داده است. مطالعات این گروه پنج نفری نقشه راهی برای رهگیری مؤثر مجرمان سایبری داخل کشور خواهد بود و توصیه های مناسبی برای این فرایند ارائه خواهد کرد.

در این گزارش آمده است: «انتقال مطالب غیرمجاز، کارت های اعتباری و تقلب های وارد شده در امور بانکداری از گسترده ترین جرائم رایج در جهان هستند. سایر موارد عبارتند از: اسپم ها، فیشینگ، اسکن کردن، کدهای مخرب و نفوذ در وب سایت ها که البته حمله های سایبری از تعدادی از کشورها مانند: ایالات متحده، ترکیه، چین، پاکستان، اروپا، برزیل، بنگلادش، الجزایر و امارات متحده عربی نشات گرفته اند.»

 

منبع : http://www.thepaypers.com/digital-identity-security-online-fraud/india-reports-a-40-percent-cybercrime-increase/757943-26

 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  1  =  2