پیام ویژه پادشاه عربستان

عبدالعزیز گفت: عربستان با چالش‌های منطقه‌ای بی‌سابقه‌ای مواجه است که به دنبال بحران کشورهای مجاور ایجاد شده این وقایع منطقه را به باتلاق جنگ‌های داخلی و درگیری‌های طایفه‌ای کشانده است.

خبرگزاری ایسنا: ولیعهد عربستان به نقل از ملک عبدالله بر توان کشورش برای مواجهه با تغییرات فعلی بازار جهانی نفت و بحران‌های سیاسی مختلفی که منطقه را با چالش‌های بزرگی رو به رو کرده است، تاکید کرد.

سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد عربستان به نیابت از ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در مراسم افتتاح ششمین دوره پارلمان این کشور به سخنرانی پرداخت و بر لزوم رعایت جانب احتیاط نسبت به چالش‌هایی که در این کشور به دنبال بحران‌ها و درگیری‌های طایفه‌ای منطقه ایجاد شده، تاکید کرد.

عبدالعزیز گفت: عربستان با چالش‌های منطقه‌ای بی‌سابقه‌ای مواجه است که به دنبال بحران کشورهای مجاور ایجاد شده این وقایع منطقه را به باتلاق جنگ‌های داخلی و درگیری‌های طایفه‌ای کشانده است.

در بیانیه پادشاه عربستان به مردم این کشور با تاکید بر اینکه عربستان امنیت و آرامش خود را حفظ خواهد کرد، آمده است: رهبری عربستان از این چالش‌ها و پیامدهای آن آگاه است.

ولیعهد به نقل از پادشاه افزود: ما هرگز اجازه نخواهیم داد که وحدت ملی‌مان تهدید شود و باید کسانی که روی این مساله حساب باز کرده‌اند بدانند که در کشور جایی ندارند با قدرتی شدید روبه‌رو خواهند شد.

در پیام پادشاه عربستان همچنین با بیان اینکه به اصلاحات در کشور ادامه داده خواهد شد، تاکید شده که مساله فلسطین همچنان اصلی‌ترین دغدغه این کشور در مسائل خارجی است و عربستان همواره به حمایت از فلسطینی‌ها ادامه خواهد داد.

در پیام ملک عبدالله با اشاره به کاهش قیمت نفت تاکید شده که "کشور با اراده‌ قوی و استوار با چالش‌های این بازار مقابله و ثروت‌های ملی نسل‌های آینده را حفظ خواهد کرد."

سلمان بن عبدالعزیز به نقل از ملک عبدالله به وجود آمدن این تنش‌ها در بازار جهانی نفت را به عوامل مختلفی از جمله کاهش رشد اقتصادی جهانی مربوط دانست و گفت: این تغییرات در بازار نفت جدید نیست و عربستان در گذشته هم با این چالش‌ها مواجه شده و با این مشکلات جدید هم مثل سابق برخورد خواهد کرد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

25  −  24  =