تولید نفت آمریکا از امسال نزولی خواهد شد

اگر بهای نفت بهبود پیدا نکند، تولید نفت آمریکا قبل از پایان سال 2015 شروع به کاهش خواهد کرد، زیرا حفاریهای جدید برای جبران کاهش تولید از چاههای تکمیل شده در سال 2013 و 2014 کافی نیستند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از ایسنا به نقل از رویترز، اگر بهای نفت بهبود پیدا نکند، تولید نفت آمریکا قبل از پایان سال 2015 شروع به کاهش خواهد کرد، زیرا حفاریهای جدید برای جبران کاهش تولید از چاههای تکمیل شده در سال 2013 و 2014 کافی نیستند.

افزایش تولید نفت آمریکا به مقدار کاهش چاه‌های موجود(موسوم به منحنی کاهش) و متوسط سن چاه‌های نفتی پیر و همچنین تعداد چاه‌های جدید حفاری شده و توانمندی آنها بستگی دارد.

منحنی کاهش برای چاه‌های نفت شیل در میدان باکن در حوزه پرمیان و ایگل فورد به صورت گسترده در اینترنت موجود است زیرا این اطلاعات پایه‌ای درباره تعداد چاهها در هر میدان و سن تقریبی آنها است.

انتظار می‌رود تولید نفت آمریکا در کوتاه مدت افزایش پیدا کند زیرا پس از حفاری‌های بی‌سابقه در 10 ماه نخست سال 2014 هنوز مجموعه‌ای از چاه‌ها در انتظار تکمیل هستند.

برای مثال در داکوتای شمالی حدود 650 چاه در انتظار خدمات تکمیلی در پایان اکتبر 2014 بوده‌اند زیرا کارگران حفاری بیشتر از کارکنان بخش خدمات تکمیلی بوده‌اند.

زمانیکه این چاه‌ها تکمیل شوند، افزایش قابل توجهی در تولید رخ خواهد داد زیرا چاه‌های جدید تکمیل شده در روزها و ماه‌های نخست به مقادیر بالایی از تولید می‌رسند.

از آنجا حفاریها و خدمات تکمیلی نمی‌تواند با روند نزولی تولید در چاه‌های پیر همگام شود، تولید ابتدا ثابت و سپس سیر نزولی پیدا خواهد کرد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  1  =  7