اموال بابک زنجانی به وزارت نفت واگذار شد

مدیرعامل منطقه آزاد قشم از واگذاری شرکت هواپیمایی قشم‌ایر بابت بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت خبر داد و گفت: هتل قشم که بابک زنجانی سرمایه‌گذاری 150 میلیارد تومانی برای آن کرده بود قرار شد عودت شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از  ایسنا، علی‌اکبر شعبانی‌فر امروز – شنبه – در نشستی خبری با بیان اینکه بابک زنجانی برای هتل قشم 150 میلیارد تومان هزینه کرده بود تا یک هتل پنج ستاره راه‌اندازی کند، اظهار کرد: بنا بر اطلاعات واصله، شرکت هواپیمایی قشم ایر بابت بدهکاری بابک زنجانی به وزارت نفت محول شده است. همچنین زمینی به قیمت 36 میلیارد تومان در منطقه آزاد قشم وجود دارد که این زمین نیز بابت بدهکاری بابک زنجانی عودت داده می‌شود.

تولید و واردات 15 هزار خودروی هیبریدی برای تاکسی‌های شهرداری تهران

وی همچنین از قرارداد تولید و واردات 15 هزار خودروی هیبریدی برای تاکسی های شهرداری تهران خبر داد و گفت: مقرر شده است 3000 خودروی هیبریدی از این رقم به صورت آماده وارد شود و بقیه به صورت سی کی دی تولید شود.

شعبانی‌فر در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه مزیت هایی در مناطق آزاد وجود دارد که کمتر به اطلاع سرمایه‌گذاران رسیده است، افزود: در تلاش هستیم کارخانجات تولیدی در شش شهرک صنعتی راه اندازی و کمتر به واردات توجه کنیم. چون ارزش افزوده ای که توسط کالاهای تولیدی در مناطق آزاد ایجاد می شود دارای 70 درصد معافیت برای ورود به سرزمین اصلی است و یکسری تخفیف های عوارض گمرکی نیز برای صادرات داریم و هدفگذاری شده که در دولت تدبیر و امید به ویژه صادرات غیر نفتی افزایش یابد.

تصویب فاینانس 450 میلیون یورویی برای پل خلیج فارس

مدیرعامل منطقه آزاد قشم همچنین از آغاز عملیات اجرایی 3.4 میلیارد یورو پروژه در جزیره قشم و تصویب فاینانس 450 میلیون یورویی پل خلیج فارس خبر داد و گفت: فاینانس 450 میلیون یورویی این پروژه از سوی سازمان مدیریت تایید شده و دو کشور تامین‌کننده این فاینانس هستند که یکی از آنها چین است.

وی با بیان اینکه پل خلیج فارس 2400 متر طول دارد که 2200 متر در دریا و 200 متر دیگر در خشکی قرار دارد، افزود: تاکنون 490 شمع‌کوبی پایه‌ایی این پل انجام شده و عملیات ساخت شش کیسون که در کف دریا قرار می‌گیرد و تا اردیبهشت سال 94 انجام می شود و این کیسون‌ها 30 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

تاکنون 200 میلیارد تومان برای ساخت پل هزینه است

مدیرعامل منطقه آزاد قشم با بیان اینکه تاکنون 200 میلیارد تومان برای ساخت پل هزینه شده است، گفت: همچنین برنامه مطالعاتی ساخت یک بارانداز در جزیره قشم در حال انجام است که با ساخت این بارانداز شناورهای بسیار بزرگ و سوپر کانترها می‌توانند در آن پهلوگیری کنند و به عنوان یک بارانداز در کوریدور جنوب – شمال می‌تواند موقعیت بسیار خوبی را برای ایران به همراه داشته باشد که این بارانداز در اسکله کاوه قشم ساخته می‌شود.

وی از ساخت اسکله دیگری به نام بهمن با ظرفیت پهلوگیری کشتی‌های 10 هزار تن خبر داد و افزود: این اسکله در حال ساخت است و ظرف سه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد که 75میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و در 18 ماه به بهره برداری می رسد.

عملیات اجرایی طرح توسعه فرودگاه قشم با حضور معاون اول رئیس‌جمهور

شعبانی فر با بیان اینکه عملیات اجرایی طرح توسعه فرودگاه قشم با حضور معاون اول رئیس‌جمهور از روز دوشنبه آغاز می‌شود که 80 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد،‌گفت: در همان روز کلنگ کارخانه گندله‌سازی پنج میلیون تنی نیز به زمین زده می‌شود.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم افزود: همچنین دو کارخانه احیای مستقیم آهن اسفنجی هر کدام به ظرفیت 1.7 میلیون تن و مجموعا 3.4 آغاز می‌شود و کارخانه نورد فولاد با ظرفیت سه میلیون تن و یک نیروگاه 700 مگاواتی برای تامین انرژی این واحدها نیز ساخته می‌شود. علاوه بر آن نیروگاه 540 مگاواتی با سرمایه‌گذاری 400 میلیون یورویی ساخته می شود که این نیروگاه توسط مپنا طی 32 ماه ساخته می‌شود و روزانه 60 هزار متر مکعب آب نیز تولید می‌کند.

وی از راه اندازی اسکله‌های لافت و پل برای جابجایی خودروها خبر داد و گفت: عملیات لایروبی آن در حال انجام است تا بتوانیم به خودروها در ایام نوروز خدمات دهیم.

شعبانی فر همچنین با بیان اینکه احداث هتل‌های پنج ستاره و تبدیل 15 روستای قشم به منطقه جذاب گردشگری از جمله برنامه‌های جذب گردشگر است، افزود: بر این اساس، 20 هتل پنج ستاره در سواحل جنوبی قشم که از جمله بهترین سواحل به شمار می روند طراحی شده تا بتوان در نهایت به عنوان یک لند اسکیپ زیبا در سواحل جنوبی خلیج فارس همچون ملبورن استرالیا جذب گردشگر کرد.

وی گفت: غارهای نمکی قشم نیز که بی‌نظیرترین غارهای نمکی دنیا هستند، برای مطالعه در اختیار پژوهشگران و دانشگاهیان قرار گرفته‌اند تا در نهایت بتوان این وضعیت گردشگری قشم را نیز بیش از گذشته فعال کرد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

74  −    =  70