توصیه هایی برای شادتر بودن در محیط کار

مشکلات روحی ناشی از محیط کار می توانند در بلندمدت آسیب هایی جدی به فرد وارد کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از خبرآنلاین، محیط های کاری کسالت آور چندان غیرمتعارف نیستند؛ در ادارات، بانک ها و حتی شرکت های خصوصی کوچک تر می‏توان فضاهایی را یافت که کار کردن در آن ها بر شاد بودن افراد تاثیر مثبتی ندارد. حضور در چنین محیط هایی و سپری کردن روزانه حدود هشت ساعت در آن ها در بلندمدت می‏تواند بر روحیه فرد تاثیر بسیاری داشته باشد و به همین خاطر اگر شما نیز احساس می‏کنید که در محیط کاری کسل کننده ای مشغول به کار هستید حداقل تلاش کنید تا با استفاده از توصیه های زیر که توسط وبسایتinc.com  ارایه شده اند، لحظات شادتری را در سرکار سپری کنید.

1- بهترین موفقیت، موفقیت گروهی است

سعی کنید به خودتان و گروهی از همکارانتان به صورت یک تیم نگاه کنید. در این صورت موفقیت هایی که بدست می‏آورید در واقع موفقیت هایی گروهی هستند که همه اعضای گروه در آن سهم دارند و به طور مشابه در شکست ها نیز مسئولیت شکست میان اعضا تقسیم می‏شود. نگاه گروهی به فعالیت های شغلی باعث خواهد شد تا حس همدلی بیشتری در میان همکاران ایجاد شود و روابط آن ها بهبود یابد.

2- مقایسه، کشنده است

اگر شما فردی در حد بیل گیتس نیستید بهتر است که از مقایسه کردن خود با همکارانتان اجتناب کنید. مهم نیست که شما تا چه حد موفق هستید چرا که همواره فردی وجود خواهد داشت که از شما موفق تر و یا باهوش تر باشد و به همین خاطر مقایسه کردن خود با دیگران در محیط کاری نه تنها از میزان شاد بودن شما در محیط کاری می‏کاهد بلکه بر بهره وری شما نیز تاثیرگذار خواهد بود و تمرکز شما را دچار اخلال می‏کند.

3- فعالیت بدنی را فراموش نکنید

از کودکان معمولا به عنوان نماد شادی یاد می‏شود. اگر زنگ تفریح مدارس ابتدایی را مشاهده کرده باشید احتمالا به نقش جنب و جوش و فعالیت بدنی در زندگی کودکان پی برده اید. بی تردید اگر شما نیز در طول روز فعالیت بدنی بیشتری داشته باشید، در محیط کاری نیز از روحیه بهتری برخوردار خواهید بود. برخی اوقات به جای استفاده از آسانسور از راه پله استفاده کنید و برخی از مسیرها را نیز پیاده طی کنید. بسیاری از افراد به بهانه اینکه دیگر به اندازه کافی جوان نیستند، به شدت از فعالیت و جنب و جوش روزانه می‏کاهند اما حقیقت این است که چنین افرادی هنوز به آن اندازه که تصور می‏کنند پیر نشده اند.

4- به امید شانس نباشید

اگر در محیط کار دایم در انتظار خوش شانسی باشید احتمالا پس از مدتی احساس خواهید کرد که فرد بدشانسی هستید و چنین تصوری بر میزان رضایت شما از محیط کاری و شادی شما تاثیرگذار خواهد بود. به جای اینکه هر روز کمی‏دیرتر از زمان مقرر در محیط کار حاضر شوید و آرزو کنید که ای کاش رئیس شما نیز کمی دیرتر از شما به محل کار رسیده بود، بهتر است که زودتر از خواب برخیزید و راهی محل کار شوید.

5- با نگرانی کنار بیایید

ترس و نگرانی بخشی از وجود هر انسانی است و نمی‏توانید آن ها را از ساعات کاری حذف کنید. اگر مسئولیت ها و فرآیندهای کاری شما را نگران می‏کنند، اجازه ندهید که این نگرانی بر کلیه فعالیت های شما تاثیر بگذارد و میزان شاد بودن شما در محیط کار را کاهش دهد. به ترس و نگرانی به عنوان بخشی از فعالیت های کاری بنگرید و با آن کنار بیایید.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  2  =  3