وزیر نفت: اموال بابک زنجانی کمتر از ٣٠ درصد بدهی هایش است

در این مورد با قوه قضاییه تفاهم شده و مراحل آن در حال طی شدن است تا این اموال را به وزارت نفت بدهند، اما هنوز اقدامات در این زمینه نهایی نشده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از روزنامه اعتماد بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت کشورمان که در حرم مطهر امام خمینی (س) حضور یافته بود در گفت وگو با جماران در مورد اقدامات انجام شده برای تصرف اموال بابک زنجانی به نفع خزانه دولت گفت: در این مورد با قوه قضاییه تفاهم شده و مراحل آن در حال طی شدن است تا این اموال را به وزارت نفت بدهند، اما هنوز اقدامات در این زمینه نهایی نشده است.

 وی در پاسخ به این سوال که اموال شناسایی شده چه قدر می تواند کفایت بدهی ها را داشته باشد، تاکید کرد: اموال شناسایی شده کمتر از ٣٠ درصد بدهی ها است اما هنوز ارزیابی قطعی انجام نشده و این کار ادامه دارد. وزیر نفت در مورد باقیمانده بدهی ها نیز گفت: ما در این زمینه نمی توانیم کاری انجام دهیم اما قوه قضاییه ان شاء الله با کارهایی که انجام می دهد بتواند بفهمد که متهم نامبرده دارایی ها را کجا برده و چه کار کرده است. وی افزود: این زحمتی است که بر دوش قوه قضاییه است و برای کمک به آنها هر چه خواستند ما مضایقه نداشتیم.

ما در این زمینه هم پیگیر بودیم و هم سرنخ هایی که فکر کردیم می تواند به نتیجه رسیدن این پرونده کمک کند را در اختیار قوه قضاییه قرار دادیم. گفتنی است بابک زنجانی نهم دی ماه سال گذشته از سوی قوه قضاییه بازداشت شده است و برخی منابع خبری از احتمال برگزاری دادگاه او تا یک ماه آینده خبر داده اند که البته این موضوع هنوز تایید نشده است اما بحث کمبود دارایی های زنجانی نسبت به بدهی هایش از جمله موضوعاتی است که بارها از سوی مسوولان مطرح شده است.
 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

9  +  1  =