دانشجویان در پرداخت اینترنتی شهریه دانشگاه احتیاط کنند

پلیس فتا هشدار داد

هنگام مراجعه به نت سراها خودتان از سیستم استفاده کنید و شهریه را پرداخت کنید و هیچگاه اطلاعات کارت خود را در اختیار فرد یا افراد شاغل در کافی نت‌ها قرار ندهید .

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا  سرگرد"سهیل خاکشور" در این رابطه افزود ، با آغاز ترم جدید و پرداخت اینترنتی شهریه دانشگاه ها فرصتی برای افراد سودجو به وجود می آید تا با شگردهای جدید کلاهبرداری کنند.

وی تصریح کرد: تکنولوژی اینترنت به دلیل ویژگی هایی همچون گمنامی ، بی چهرگی ، هویت پنهان افراد و …فرصت های جدیدی برای مجرمان فراهم کرده و به صورت یک عامل تسهیل کننده جرم درآمده است و هر روز شگردهای جدیدی از مجرمان در ارتکاب اعمال مجرمانه ظهور و بروز پیدا می کند.

رئیس پلیس فتا خراسان شمالی یادآور شد: با توجه به اینکه زمان آغاز ترم جدید و پرداخت شهریه از طریق اینترنت در دانشگاه ها شروع شده لذا می طلبد که دانشجویان در هنگام پرداخت شهریه دانشگاه ها به صورت اینترنتی ، نکات امنیتی ذیل را در صورت مراجعه به نت سراها رعایت کنند:

. هنگام مراجعه به نت سراها خودتان از سیستم استفاده کنید و شهریه را پرداخت کنید و هیچگاه اطلاعات کارت خود را در اختیار فرد یا افراد شاغل در کافی نت‌ها قرار ندهید و در صورت کمک و راهنمایی خواستن ، از افراد مطمئن کمک بگیرید .

. هیچ‌گاه در تماس تلفنی یا هنگام صحبت با دوستانتان شماره حساب و رمز خود را به زبان نیاورید.

. در هنگام پرداخت‌ اینترنتی حتما از کیبوردهای مجازی تعبیه شده در صفحات پرداخت (درگاه بانک‌ها) یا کیبورد مجازی ویندوز استفاده کنید.
4. بلافاصله بعد از انجام عملیات پرداخت به دستگاه‌های خودپرداز مراجعه و رمز دوم کارت خود را تغییر دهید.

– هنگام پرداختهای اینترنتی به آدرس صفحه پرداخت دقت کنید .

– برای وارد کردن اطلاعات حساس مانند رمز عبور و نام کاربری همیشه از وب سایت های ایمن که با https:// شروع می شود، استفاده کرده و به وب سایت هایی که آدرس اینترنتی آنها http:// شروع می شود، برای وارد نمودن اطلاعات حساس استفاده نکنید.

– همیشه برای وارد کردن اطلاعات حساس کاربری یک صفحه جدید در مرورگرو خود بازکنید و آدرس آن وب سایت را به صورت دستی وارد کنید.

شایان ذکر است پلیس فتای خراسان شمالی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده و مشکوک شدن به این صفحات با پلیس فتا استان به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir بخش "تماس با ما" یا با شماره تلفن های 110 یا 2-2182770 تماس بگیرند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

11  −  1  =