امیدواری مدیرعامل یاهو به ارتقای کسب و کار همراه

مریسا میر مدیر عامل یاهو که تلاش بسیاری را برای ارتقای کسب و کار این شرکت در حوزه محصولات و خدمات همراه به عمل آورده، از موفقیت های کسب شده در این زمینه خشنود است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از فارس به نقل از کوآرتز، وی از زمان پیوستن به یاهو تعداد کارمندان بخش خدمات همراه این شرکت را از 50 نفر به 500 نفر افزایش داد و ضمن به روزکردن برنامه های ورزشی، آب و هوا، بازی و … یاهو خدمات جدیدی را نیز عرضه کرد.

اما این روزها یاهو درصدد به روزرسانی پلاتفورم همراه خود با همکاری تعدادی از توسعه دهندگان برجسته برنامه های رایانه ای است. این شرکت در اولین کنفرانس توسعه دهندگان همراه خود از مجموعه ابزار تازه ای رونمایی کرد که می توان از آنها برای ایجاد، توزیع و کسب درآمد از برنامه های همراه استفاده کرد. یاهو همچنین برای طراحی برنامه های همراه خود نیز ابتکارعمل های تازه ای را به اجرا درمی آورد.

توسعه خدمات همراه یاهو با خرید شرکت نوپای Flurry در ماه جولای با پرداخت 300 میلیون دلار سرعت بیشتری به خود گرفت. مهندسان این شرکت به تازگی از 7 تا 10 برنامه همراه جدید رونمایی کرده اند که برای گوشی های هوشمند با قیمت متوسط قابل استفاده است. از جمله مزیت های جالب برنامه های همراه Flurry این است که کاربران را از تعداد افراد دیگری که در حال استفاده از یک برنامه خاص هستند و فعالیت هایی که آنها از این طریق انجام می دهند مطلع می نماید.

برنامه های Flurry مجموعا بر روی 1.6 میلیارد گوشی همراه در سراسر جهان نصب شده است. این شرکت به توسعه دهندگان برنامه های همراه نیز امکان می دهد از عملکرد آنها به تفکیک جغرافیایی، وسایل همراه، مدت زمان استفاده و … مطلع شوند.

یاهو برای افزایش انگیزه این افراد 60 درصد از درآمد تبلیغاتی هر برنامه را نیز به توسعه دهنده آن پرداخت کرده و 40 درصد را به خود اختصاص می دهد. این شرکت امیدوار است با تمهدیاتی از این دست بتواند بر رقبای اصلی خود مانند گوگل و اپل غلبه کند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

6  +  4  =