تغییرات قیمت خُرده فروشی ۱۱ گروه مواد خوراکی

در همین حال نرخ میوه های تازه، گوشت قرمز و گوشت مرغ با افزایش و قیمت سبزی های تازه با کاهش مواجه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از ایرنا براساس اعلام بانک مرکزی، نرخ لبنیات؛ تخم مرغ، برنج، حبوب؛ قند و شکر؛ چای و روغن نباتی در هفته منتهی به هشتم اسفند ماه 93 نسبت به هفته قبل از آن ثابت مانده است.
در همین حال نرخ میوه های تازه، گوشت قرمز و گوشت مرغ با افزایش و قیمت سبزی های تازه با کاهش مواجه شده است.

** لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات بهای تمام اقلام این گروه بدون تغییر بود. قیمت تخم مرغ نیز ثابت بود و شانه ای 84 تا 105 هزار ریال فروش می رفت.

** برنج و حبوب

برپایه این گزارش، در این هفته در گروه برنج، بهای برنج داخله درجه دو معادل 0.1 درصد کاهش داشت و قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. در گروه حبوب بهای همه اقلام این گروه ثابت بود.

** میوه ها و سبزی های تازه

همچنین در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شد.
میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می نمودند که در گروه میوه های تازه قیمت تمام اقلام این گروه بین 0.1 تا 5.5 درصد افزایش یافت. در گروه سبزی های تازه بهای همه اقلام این گروه بین 0.7 تا 9.9 درصد کاهش داشت.

** گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند معادل 0.2 درصد، گوشت تازه گاو و گوساله 0.1 درصد و گوشت مرغ 2.6 درصد افزایش یافت.

** قند، شکر، چای و روغن نباتی

طبق اعلام بانک مرکزی، در این هفته بهای شکر معادل 0.1 درصد افزایش داشت و قیمت قند، چای خارجی و انواع روغن نباتی بدون تغییر بود.

** تغییرات یک ساله 11 گروه مواد خوراکی

براساس اعلام بانک مرکزی نرخ لبنیات نسبت به هفته مشابه سال قبل 11 درصد، برنج 6.2 درصد، حبوب 5.4 درصد، میوه های تازه 51.3 درصد، گوشت قرمز 5.8 درصد، گوشت مرغ 16.9 درصد، قندو شکر 5.2 درصد و چای نیز 9.3 درصد افزایش قیمت نشان می دهد.
در این بخش، قیمت سبزی های تازه 25.3 درصد، روغن نباتی 0.2 درصد و تخم مرغ نیز 6.6 درصد کاهش یافته است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

41  −    =  35