ادامه فعالیت‌های اقتصادی در سوریه

با وجود بحران اقتصادی و جنگ داخلی که سوریه را فراگرفته است، فعالیت‌های اقتصادی در این کشور ولو به صورت اندک و بسیار کمتر از آنچه پیش از بحران شاهد آن بودیم، جریان دارد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از فارس، گزارش‌های رسمی منتشر شده توسط وزارت تجارت و حمایت از مصرف کننده سوریه تاکید می‌کند که تا پایان 2014 میلادی حدود نیم میلیون شرکت در سوریه موجودیت خود را به ثبت رسانده‌اند که از بین آنها 26 هزار و 400 شرکت طی بحران سوریه موجودیت خود را ثبت و فعالیت خود را در سوریه آغاز کرده‌اند.

گزارش منشر شده توسط وزارت تجارت و حمایت از مصرف کننده سوریه در این خصوص توضیح می‌دهد که روند ثبت شرکت‌ها در سوریه تا پایان سال 2014 میلادی 508 هزار و 430 شرکت را در برمی‌گرفته که از بین 482 هزار 27 شرکت تا پایان سال 2010 موجودیت خود را ثبت و فعالیت خود را در سوریه آغاز کرده بودند. براین اساس طی بحران 4 ساله سوریه که با جنگ داخلی سراسری در این کشور همراه بود و از 15 مارس 2011 آغاز شده و تاکنون ادامه دارد، 26 هزار و 403 شرکت در سوریه موجودیت و فعالیت خود را ثبت کرده‌اند.

این گزارش که بخش‌هایی از آن را روزنامه سوری الوطن نیز منتشر کرده است، تاکید می‌کند: نکته حائز اهمیت این است که استان حلب با وجود درگیری‌های جاری شدید در مناطق مختلف آن و اینکه گروه‌های تروریستی مسلح بسیاری از کارخانه‌ها و کارگاه‌های آن را غارت کرده و دستگاه‌ها و محصولات آن را به ترکیه منتقل کرده‌اند، با اختصاص دادن 16.5 درصد از شرکت‌های ثبت شده تا پایان سال 2014 میلادی در راس استان‌های سوریه از حیث فعالیت انواع شرکت‌ها قرار دارد، به گونه‌ای که آمارهای موجود نشان می‌دهد، 4 هزار و 356 شرکت در بخش‌های مختلف خصوصی و عمومی و مشترک در این استان ثبت موجودیت و آغاز فعالیت کرده‌اند.

پس از استان حلب، استان دمشق با اختصاص 16.1 درصد از ثبت شرکت‌های صورت گرفته در سوریه جایگاه دوم را با 4 هزار و 300 شرکت در بخش‌های مختلف عمومی و خصوصی و حقوقی به خود اختصاص داده است. براساس این گزارش استان ریف حلب با 14.7 درصد جایگاه سوم را از حیث ثبت شرکت‌ها احراز کرده تا استان حمص با 11.5 درصد در جایگاه چهارم، استان لاذقیه با 7.5 درصد در جایگاه پنجم، استان حماه در جایگاه ششم، استان طرطوس در جایگاه هفتم، استان حسکه در جایگاه هشتم و استان ادلب جایگاه نهم را احراز کرده‌اند. به این ترتیب مشاهده می‌شود، با وجود بحران اقتصادی و جنگ داخلی که سوریه را فراگرفته است، فعالیت‌های اقتصادی در این کشور ولو به صورت اندک و بسیار کمتر از آنچه پیش از بحران شاهد آن بودیم، جریان دارد. 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

80  ⁄  10  =