توضیحات یک شرکت توسعه بازاریابی به یک خبر

در پی درج خبری با عنوان «وقتی بانک به جای بانکداری به خرید و فروش آپارتمان می‌پردازد» در فارس ، شرکت توسعه بازاریابی و فروش ماد توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک در پی درج خبری با عنوان «وقتی بانک به جای بانکداری به خرید و فروش آپارتمان می‌پردازد» در خبرگزاری فارس، با وجود این که نامی از شرکت توسعه بازاریابی و فروش ماد و بانک ملت برده نشده بود و آرم شرکت که در آگهی رسمی روزنامه درج شده بود، در خبر نمایش داده نشد، اما برای این خبر تا کنون دو جوابیه از سوی بانک ملت و شرکت ماد ارائه شده که هر دو نیز درج می‌شود.

جالب این است که در جوابیه بانک ملت، املاک مزایده شده به عنوان املاک مازاد بانک متعلق به بانک ملت عنوان شده و در جوابیه شرکت ماد، این املاک به عنوان اموال تملیکی بانک (خریداری شده) معرفی نشده است.

در توضیحات ارسالی این شرکت آمده است:

برادر گرامی جناب آقای سیدنظام الدین موسوی

مدیرمسئول محترم خبرگزاری فارس

موضوع: جوابیه مطلب منتشر شده در خصوص شرکت توسعه بازاریابی و فروش ماد (وابسته به بانک ملت) منتشره در مورخ 1394.3.9

با سلام

با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) احتراماً با عنایت به مطلب منتشر شده در خصوص این شرکت و نحوه فعالیت آن و درج آگهی مزایده منتشره توسط شرکت در یکی از روزنامه‌های کثیره‌الانتشار در خصوص فروش 25 واحد املاک تملیکی وثیقه‌ای بانک ملت در وب سایت آن خبرگزاری در مورخ 1394.3.9 شایسته است مستنداً به ماده (1) و (23) و تباصر ذیل آن از قانون مطبوعات مصوب 1364.12.22 مجلس شورای اسلامی مطلب ذیل در وب سایت آن خبرگزاری درج گردد:

1- به موجب مصوبه شماره 175043/ت 463هـ مورخ 1386.10.30 هیأت محترم وزیران با عنوان «آیین‌نامه نحوه واگذاری دارایی‌های غیر ضرور و املاک رفاهی بانک ها» کلیه این مؤسسات اعم از دولتی و غیر دولتی به منظور افزایش منابع و ارتقای توان تسهیلات‌دهی بانک‌ها در عرصه تولید و تحرک چرخه اقتصادی کشور و جلوگیری از راکد ماندن این منابع در قالب اموال و املاک غیر منقول تملیکی و نامشهود مؤظف به اعلام برنامه زمان‌بندی به بانک مرکزی و فروش این گونه املاک شده‌‌اند.

2- چنانچه همگان مطلعند بخش عظیمی از دارایی‌های بانک‌ها اموال غیر منقولی هستند که در ازای اعطای تسهیلات به افراد اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی و عدم بازپرداخت آنها تملک نموده‌اند. حال جای سؤال اینجاست که آیا بانک‌ها حق فروش اینگونه املاک و بازگرداندن منابع مالی را به چرخه اقتصادی کشور ندارند.

3- نظر به اینکه فعالیت تخصصی بانک‌ها صرفاً مالی بوده و نقش اساسی آنها به جریان انداختن منابع مالی در کشور می‌باشد و بحث فروش اموال غیر منقول از وظیفه ذاتی آنها خارج می‌باشد، لذا در جهت تسهیل و تسریع در این روند اقدام به تأسیس شرکت‌های با سرمایه‌ خود بانک و وابسته به آنها نموده‌اند که این شرکت نیز از جمله آنها می‌باشد.

4- طبق تبصره ماده (343) قانون پولی و بانکی کشور مصوب 1351.4.18 تملک غیر منقول برای استیفای مطالبات شامل ممنوعیت مذکور در متن این ماده قانونی نمی‌گردد.

5- اولاً: آگهی مزایده منتشره در روزنامه کثیره الانتشار مورخ 1394.3.9 از اموال تملیکی بانک (خریداری شده) نبوده تا مطلب درج شده در خصوص فروش املاک توسط بانک صحت داشته باشد.

ثانیاً: با عنایت به اینکه تمام سرمایه اولیه و سرمایه در گردش این شرکت متعلق به بانک ملت می‌باشد و اعضای هیأت مدیره این شرکت نیز از مدیران بانک تشکیل شده است وابستگی این شرکت به بانک از حیث قانونی و ضوابط مربوطه مسلم می‌باشد.

منبع:فارس

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

96  ⁄    =  12