امدادرسانی به ۶۶۰ نفر به دنبال بارندگی‌ در اصفهان

هم‌چنین تمام شعبه جمعیت هلال احمر استان به همراه 38 پایگاه امداد و نجات بین شهری به حالت آماده باش درآمدند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان، محسن مؤمنی اظهار کرد: در پی اعلام سازمان هواشناسی در خصوص بارندگی در سطح استان رأس ساعت 10:30 روز گذشته، به تمام شعب جمعیت هلال احمر ‌وضعیت زرد ‌و با توجه به بارندگی شدیدتر در منطقه غرب استان وضعیت‌ قرمز اعلام شد.

وی افزود: هم‌چنین تمام شعبه جمعیت هلال احمر استان به همراه 38 پایگاه امداد و نجات بین شهری به حالت آماده باش درآمدند.

مؤمنی با اشاره به فعالیت نیروهای امدادی هلال احمر استان در 24 ساعت گذشته تصریح کرد: بر اساس گزارش مرکز کنترل و هماهنگی عملیات (EOC) جمعیت هلال احمر استان 70 مورد آبگرفتگی منازل، چهار مورد حادثه جاده‌ای، یک مورد حادثه شهری و دو مورد حادثه صنعتی و کارگاهی در 24 ساعته گذشته به این مرکز گزارش شده است.

مؤمنی خاطر نشان کرد: 660 تن در حوادث فوق حادثه دیدند که از 11 تن مصدوم این حوادث چهار تن به مراکز درمانی منتقل و هفت تن نیز درمان سرپایی شدند.

وی با اشاره به وقوع سیل و آبگرفتگی در استان افزود: 70 منزل در شهرستان‌های تیران و کرون، شاهین شهر، برخوار، فریدن، چادگان و نجف آباد دچار آبگرفتگی شدند که توسط موتورهای آبکش و کف‌کش آب از داخل منازل تخلیه شد.

مؤمنی تصریح کرد: 87 نیروی امدادی به همراه 18 دستگاه خودروی وانت کمک دار، 24 دستگاه موتور آب کش، 28 دستگاه کف کش و شش دستگاه موتور برق در 24 ساعت گذشته در سطح استان بکارگیری شده‌اند.

وی با اشاره به تداوم امدادرسانی در سطح استان، تمدید وضعیت زرد و آماده باش کامل نیروهای امدادی هلال احمر استان یادآور شد: هموطنان گرامی می‌توانند جهت امدادرسانی و دریافت خدمات امدادی با شماره 3 رقمی 112 (سامانه ندای امدادجمعیت هلال احمر) تماس بگیرند.

منبع:ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

3  ×    =  15