حلقه‌ای برای تشخیص بیماری‌های مقاربتی

یک شرکت نوبنیان در سان‌فرانسیسکو به نام Silicon Valley حلقه‌ای ارائه داده که می‌تواند وجود بیماری‌های مقاربتی مانند سیفلیس، سوزاک، کلامیدیا و تریکومونیاز را در کمتر از یک دقیقه اعلام کند.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، حلقه Hoope بر روی انگشت شست پوشیده می‌شود و کاربران می‌توانند از مولد پالس الکتریکی حلقه برای بی‌حس‌کردن پوستشان استفاده کنند.

آن‌ها سپس دگمه‌ای را بر روی حلقه فشار می‌دهند که در نتیجه آن سوزن تاشوی یک بار مصرفی بیرون می‌آید. از این سوزن می‌توان برای نمونه‌گیری خون استفاده کرد که نمونه خون توسط عمل مویرگی به آزمایشگاه روی تراشه خود حلقه منتقل می‌شود.

در آنجا جریان خون از میان چهار کانال حاوی میکروسیال عبور می‌کند و خون در معرض آنتی‌ژن‌های مختلفی قرار می‌گیرد که برای شکار آنتی‌بادی‌های مرتبط با هر یک از بیماری‌های موردهدف تولید شده‌اند.

چنانچه یکی از این آنتی‌بادی‌ها شکار شود، یک واکنش الکتروشیمیایی رخ می‌دهد که توسط ابزارهای الکترونیکی آنبورد شناسایی می‌شود.

حلقه مزبور سپس به صورت بی‌سیم داده‌ها را به یک برنامه‌ نرم‌افزاری موجود بر روی گوشی هوشمند کاربر مخابره می‌کند و به وی در مورد نوع بیماری و مکان پزشکی مناسب برای درمان آن اطلاع‌رسانی می‌کند.

گفته می‌شود نمونه اولیه حلقه در شناسایی سیفلیس موفق عمل کرده است. تیم سازنده هم‌اکنون به دنبال استفاده از آن برای شناسایی سه بیماری مقاربتی دیگر است. آن‌ها همچنین در نظر دارند سامانه جدید را برای شناسایی آلرژی‌ها، سرطان، دیابت و بارداری سازگار کنند.

گفته می‌شود بهای حلقه 50 دلار خواهد بود.

انتهای پیام

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

79  +    =  86