دانشکده نفت و پتروشیمی دانشگاه بزودی به بهره‌برداری می‌رسد

سرپرست دانشگاه رازی:

سرپرست دانشگاه رازی اعلام کرد: پروژه احداث دانشکده نفت و پتروشیمی که به علت مشکل تامین اعتبار متوقف شده بود، فعالیت خود را آغاز و به زودی به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر محمد ابراهیم اعلمی آل آقا در مراسم تودیع و معارفه رییس دانشکده فنی مهندسی دانشگاه رازی اظهار کرد: امروز نیازهای جدیدی در جامعه وجود دارد که همین امر باعث می شود تا هدف گذاری و ماموریت سازمان‌ها و دستگاه‌ها نیز در جهت برآورده کردن این نیازها تعریف شود.

وی افزود: بر همین اساس رسالت امروز دانشگاه‌ها حرکت از آموزش محوری به پژوهش محوری است و در نهایت میل به سمت ایجاد دانشگاه های کارآفرین باید در دستور کار آنها قرار گیرد، البته توجه بیشتر به پژوهش و کارآفرینی به معنای توجه نکردن و یا کم اهمیت کردن محورآموزش نیست و این بخش همچنان باید به عنوان پایه اصلی در دانشگاه ها مورد توجه خاص قرار گیرد.

سرپرست دانشگاه رازی کرمانشاه همچنین به موضوع دانشجویان منتخب و نمونه‌ کشوری سال 93 که در نهاد ریاست جمهوری مورد تقدیر قرار گرفتند اشاره کرد و افزود: حضور سه تن از دانشجویان دانشگاه رازی در بین یک جمعیت 40 نفری از کل دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نشانگر آمار خوب و دلگرم کننده‌ای است.

سرپرست دانشگاه رازی خاطرنشان‌ کرد: پروژه احداث دانشکده نفت و پتروشیمی که به علت مشکل تامین اعتبار متوقف شده بود، فعالیت خود را شروع کرده و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: امروز سیاست دانشگاه بر این است که پروژه های عمرانی هر چه سریعتر به نتیجه و بهره برداری برسند.

اعلمی آل آقا در ادامه با اشاره به اینکه توقعات و مطالبات در بخش توسعه اقتصادی و کارآفرینی از دانشکده فنی مهندسی متمایز با سایر دانشکده هاست، افزود: این دانشکده باید در جهت ارتباط با صنعت بیش از گذشته به پیش برود.

وی با اشاره به وجود مشکل نبود فضای کاری مناسب در دانشکده برای انجام فعالیت‌ها اظهار کرد: در جهت رفع این مشکل تمهیداتی از جمله اضافه کردن یک فضای کارگاهی قابل توجه به مجموعه‌ فضای دانشکده اندیشیده شده که تا پایان ترم آتی قسمت اعظمی از این قبیل موانع و مشکلات از سرراه دانشکده برداشته خواهد شد.

گفتنی است، در پایان این مراسم ضمن تقدیر از زحمات دکتر نجف بیگلری رییس سابق دانشکده فنی مهندسی، دکتر محسن حیاتی بعنوان رییس جدید این دانشکده معرفی شد.

انتهای پیام

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  9  =  9