بررسی افزایش قیمت شمش آلومینیوم در ستاد تنظیم بازار

رییس سندیکای صنایع آلومینیوم به ایسنا خبر داد

رییس سندیکای صنایع آلومینیوم از مطرح شدن پیشنهاد افزایش قیمت شمش آلومینیوم در ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر قیمت هر تن شمش آلومینیوم 150 دلار گران‌تر از هزینه بین‌المللی است و صنایع آلومینیوم با این افزایش قیمت مخالف هستند.

هوشنگ گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه قیمت آلومینیوم در بازار داخلی بیش از قیمت جهانی است، گفت: شمش آلومینیوم ایران در بازارهای بین‌المللی به دلیل مسائلی چون تحریم با قیمت ارزان‌تر فروخته می‌شود، لذا دولت برای حمایت از شمش آلومینیوم با عرضه گران‌تر آن در داخل موافق است.

وی افزود: در حال حاضر قیمت شمش آلومینیوم و مواد اولیه صنایع در این بخش به ازای هر تن 150 دلار گران‌تر از هزینه بین‌المللی است. با توجه به حمایت‌هایی که اکنون از بالادست شمش آلومینیوم می‌شود و تعرفه‌ای که گفته می‌شود بر واردات شمش می‌گذارند باعث می‌شود قیمت آلومینیوم در ایران با نرخ بین‌المللی آن فاصله داشته باشد.

رییس سندیکای صنایع آلومینیوم با تاکید بر اینکه زمانی می‌شود شمش آلومینیوم را با هزینه بالاتر عرضه کرد که تعرفه محصولات وارداتی نیز به گونه‌ای باشد که مصرف کننده کالای ایرانی استفاده کند، گفت: هنگامی قیمت‌ها واقعی می‌شود و نیاز به افزایش نرخ برای حمایت نیست که مدیریت صحیح صورت گیرد و امکانات مورد نیاز فراهم باشد. همچنین سرمایه در گردش مناسب با نرخ سود منطقی در اختیار تولیدکننده باشد.
گودرزی تصریح کرد: نمی‌توان انتظار داشت تولیدکننده که سرمایه در گردش با سود 24 تا 27 درصد تامین می‌کند، بتواند با شرکت‌های خارجی که حداکثر سه یا چهار درصد سود پرداخت می‌کند، رقابت کند.
وی در مورد افزایش قیمت شمش آلومینیوم نیز تاکید کرد: پیشنهاد افزایش قیمت شمش در ستاد تنظیم بازار مطرح شده و باید به کمیسیون ماده یک برود و تصویب شود که معمولا این مسائل به پایان سال موکول می‌شود.

انتهای پیام

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  7  =  56