فابیو کاناوارو و خاطرات سفر یک روزه به تهران!

فابیو کاناوارو می گوید:«تنها چیزی که ناراحتم کرد، دو ساعت انتظار در فرودگاه بود.»

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک از خبرآنلاین؛دیدن فابیو کاناوارو، یکی از خوش تیپ ترین و بهترین مدافع های سابق فوتبال دنیا روی چمن ورزشگاه آزادی، باور کردنی نبود. او که در سال 2006 با ایتالیا قهرمان دنیا شد و همان سال عنوان بهترین بازیکن سال جهان را مال خود کرد. او جزو معدود مدافعان تاریخ دنیا بود که چنین افتخاری به دست آورد. کاناوارو در ایران طرفداران زیادی دارد و مقابل هتل ستاره ها، خیلی ها برای استقبال از او آمده بودند. این بازیکن که در زمان حضور در تهران برای مصاحبه سختگیری زیاد داشت، سرانجام با کمک دوست خوبمان ناتان قبادی به سوالات ماجواب داد. هر چند این مصاحبه کوتاه بود اما نکته های مثبتی در خود داشت. اینکه فابیو از ایرانی ها تعریف کرد و گفت دوست دارد دوباره به کشورمان برگردد.

 آقای کاناوارو مرسی از اینکه به ما وقت دادید. از سفر به ایران شروع کنیم. 24 ساعت اینجا بودید. برایتان چطور بود؟ 

سفر بسیار خوبی داشتم و تنها مشکلی که داشتم خستگی زیاد بود. البته بیشتر بازیکنان این مشکل را داشتند. ما از فاصله دوری به ایران آمدیم و زمان استراحت مان بسیار کم بود. بعد از بازی هم استراحتی نداشتیم به همین دلیل خیلی خسته شدیم.

 تصور می کردیم شما هم مثل داویدز در ایران بمانید تا از کشور ما و آثار باستانی اش دیدن کنید. 

به دلیل مشغله های کاری ام نتوانستم در ایران بمانم و مجبور بودم با دیگر بازیکنان ایران را ترک کنم اما دوباره به کشورتان برمی گردم ولی نه برای فوتبال. هدفم این است که در فرصتی مناسب به ایران برگردم و بتوانم از شهرهایی که تعریف شان را شنیدم بازدید کنم. ناتان(قبادی) برای من از زیبای ایران و آثار باستانی تان حرف های جذابی زده و امیدوارم بتوانم دوباره به کشورتان برگردم. در سفر بعدی به ایران من توریست خواهم بود.

 شما طرفداران زیادی در ایران دارید. در سفری که داشتید، این موضوع را متوجه شدید؟

چیزی که از سفر به ایران در ذهن من مانده، مهربانی بیش از حد مردم ایران است. آنها بسیار خونگرم هستند و در ورزشگاه، فرودگاه و مقابل هتل رفتار بسیار گرمی با ما داشتند. من قبل از سفر به ایران می دانستم مردم شما فوتبالدوست هستند و این مسئله را در ورزشگاه دیدم. 

آیا خاطره بدی هم از سفر به ایران در ذهن دارید؟ 

تنها چیزی که من را ناراحت کرد، انتظار دو ساعته در فرودگاه برای صدور ویزا بود. بعد از سفر طولانی و خسته کننده ای که داشتیم، مجبور شدیم این زمان را در فرودگاه بمانیم. این تنها اتفاقی بود که من و دیگر بازیکنان را ناراحت کرد.

 البته در فرودگاه استقبال گرمی هم از شما شد.

بله، از این اسقبال واقعا خوشحال شدم. در ورزشگاه هم استقبال از ما فوق العاده بود البته امیدوارم اگر یک روز دوباره در این ورزشگاه بازی کردیم، استادیوم پر باشد.

 شما در این بازی کاملا جدی بازی می کردید. گویا دوست نداشتید بازنده باشید.

(خنده) این موضوع صحت دارد. من جدی بازی کردم چون به هیچ وجه دوست ندارم ببازم. 

از بازی کاملا راضی بودید؟استقبال مردم ایران را چطور دیدید؟
فکر می کنم می شد بازی سرعتی تر و زیباتر باشد، به شرط اینکه چمن را کوتاه تر می کردند. متاسفانه چمن بلند بود و این مسئله کیفیت بازی را پائین آورد. مطمئن باشید اگر اندازه چمن استاندارد بود، مردم می توانستند بازی بهتری ببینند. همچنین سرعت مسابقه بیشتر می شد. متاسفانه همه بازیکنان در زمین خیلی زود خسته شدند و این ارتباط مستقیم به همان چمن داشت.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  +  36  =  41