ساخت سه‌چرخه هیبریدی-الکتریکی جدید

‌به تازگی مهندسان سه‌چرخه هیبریدی- الکتریکی با نام GinzVelo طراحی کرده‌اند که حمل‌ونقل شهری و بین‌شهری را تسهیل می‌کند.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا منطقه خراسان، پیتر گینزبرگ، مخترع این وسیله حمل‌ونقل هیبریدی-الکتریکی، آن را به اختصار HEH می‌خواند. موتور الکتریکی 500 واتی این سه‌چرخه انرژی آن را تامین می‌کند، به طوری که سرعت آن به 48 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید. نکته اساسی در طراحی این وسیله قدرت آن در طی مسافت 160کیلومتر تنها با یک بار شارژ است.

بدنه ضد آب GinzVelo، سفر در آب‌وهوای فصول مختلف را امکان‌پذیر کرده است. این سه‌چرخه مجهز به چراغ جلو، چراغ ترمز، آینه‌های عقب و جانبی است که این ویژگی‌ها ضریب ایمنی این وسیله را افزایش داده و بنابراین می‌توان با صرف انرژی کمتر با آن در جاده‌های ماشین رو به سفر رفت.

سازندگان امیدوارند با طراحی GinzVelo باعث سهولت بیشتر در حمل‌ونقل شهری و بین شهری شود. از آنجایی که این سه‌چرخه از نظر فنی در رده وسایل چرخی به حساب می‌آید که می‌توان آن را در پیاده‌رو رانده یا پارک کرد.

انرژی الکتریکی GinzVelo از طریق موتور توپی 500 واتی و باتری لیتیومی پلیمری 20 آمپرساعتی تامین می‌شود. این دو منبع، تنها با یک بار شارژ انرژی لازم برای طی کردن مسافت 75 تا 100 مایلی را با سرعت 32 کیلومتر در ساعت تامین می‌کنند.

این سه‌چرخه با انرژی مکانیکی انسان نیز کار می‌کند. مسافت و سرعت‌های گفته شده بدون در نظرگرفتن نیروی پدال زدن است. اگر کاربر در طول سفر پدال بزند به نسبت سرعت و مسافت طی شده افزایش می‌یابد.

سازندگان، قیمت 50 هزار دلاری را برای این سه‌چرخه تخمین زده‌اند.

انتهای پیام

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

40  ⁄    =  8