افزایش تولید آلومینیوم به ۳۵۰ هزار تن

یک مقام مسئول در ایمیدرو خبر داد

مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: از افزایش تولید آلومینیوم به 350 هزار تن طی 10 سال اخیر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا در منطقه مرکزی، مهدی کارگر آزاد با اشاره به اهمیت فلز آلومینیوم اظهار کرد: از فلز آلومینیوم در چرخه صنعت کشور به عنوان دومین فلز مصرفی یاد می‌شود و از فلزات سازگار با محیط زیست است که قابلیت بازیافت دارد.

وی بر اهمیت سرمایه‌گذاری در این صنعت تأکید کرد و افزود: از سال 1384 تا امروز در حوزه تولید آلومینیوم در سه کارخانه به تولید 350 هزار تنی دست یافته ایم و این در حالی است که سایر کشورها تولید میلیون تنی آلومینیوم را آغاز کرده‌اند چراکه از مزیت‌های آن آگاه هستند.

کارگر آزاد عنوان کرد: این حوزه به حرکت‌های جمعی و سرمایه‌گذاری‌های کلان نیاز دارد. در خصوص صنعت آلومینیوم ایمیدرو تحولاتی روی داده است و طی ماه‌های اخیر در سایت لامرد تحولاتی اتفاق افتاده است.

وی تصریح کرد: این صنعت علاوه بر ایجاد اشتغال، ‌موجب افزایش درآمد شده و برای سرمایه‌گذاران ایجاد انگیزه می‌کند.

کارگرآزاد گفت:‌ با توجه به اقدامات مثبتی که در ایمیدرو اتفاق می‌افتد، این صنعت به زودی در کشور ما از یک ساختار دامنه‌ای برخوردار می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات موجود در این حوزه بیان کرد:‌ صنعت آلومینیوم به سبب گران شدن انرژی دچار مشکلات اقتصادی شده و از سویی در دولت قبل بنا بود این صنعت یارانه دریافت کند که این اتفاق نیفتاد.

مشاور رئیس هیأت عامل ایمیدرو اظهار کرد: یک درصد از ذخایر بوکسید جهان در ایران متمرکز است که امیدواریم با کمک طرح‌های اکتشافی سازمان ایمیدرو به بوکسید برسیم و تولید مواد اولیه حاصل شود.

وی اضافه کرد: ‌به دلیل مشکلات ناشی از تحریم از این جهت متضرر شدیم و قیمت تمام شده افزایش یافت که در نهایت باعث شد در عرصه صادرات خوب عمل نکنیم.

کارگرآزاد در پایان گفت: برخلاف برخی صحبت‌ها، ایمیدرو دولتی نشده و به صورت نیمه‌دولتی و نیمه عمومی اداره می‌شود.

انتهای پیام

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1  ×  7  =