جهاد دانشگاهی و استانداری کهگیلویه و بویراحمد تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

تفاهم نامه همکاری جهاد دانشگاهی و استانداری کهگیلویه و بویراحمد با هدف توسعه دوره‌های آموزشی کارآفرینی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی استان و نیز اجرای طرح‌های مطالعاتی به امضای دکتر حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی و دکتر سید موسی خادمی، استاندار این استان رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کهگیلویه و بویراحمد، استاندار کهگیلویه بویراحمد در این دیدار اظهار کرد: جهاد دانشگاهی با مدیریت کارآمد و حرکت سازنده ای که در زمینه علم و فناوری و جهت گیری‌های علمی و فرهنگی اثربخش از خود نشان داده است دارای توان خوبی است.

سید موسی خادمی افزود: انتظار داریم جهاد دانشگاهی نگاهی خاص و ویژه‌ای به استان کهگیلویه و بویراحمد داشته و در زمینه تحقیقات علمی و فناوری مورد نیاز استان مساعدت بیشتری داشته باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: راه‌اندازی مرکز تحقیقاتی گیاهان دارویی اندمیک با هدف بسته‌بندی و فرآوری و تولید داروهای گیاهی یکی از موارد این تفاهم نامه است که به 20 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

خادمی تصریح کرد: راه‌اندازی جهاد دانشگاهی واحد گچساران برای انجام فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی که به اعتبارات 400 میلیون تومانی نیاز دارد و تأمین زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای ایجاد مرکز تحقیقاتی صنعتی گیاهان دارویی اندمیک در استان از دیگر مواد این تفاهم‌نامه است.

وی ادامه داد: تأمین مالی ساختمان اداری، فرهنگی و تحقیقاتی جهاد دانشگاهی استان در شهر یاسوج از دیگر تعهدات استانداری است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تأمین 50درصد از اعتبارات مالی جهت تحقق برنامه‌های مختلف تفاهم‌نامه در بندهای گوناگون از جمله تعهدات جهاد دانشگاهی است. برنامه‌ریزی در جهت توسعه دوره‌های آموزشی کارآفرینی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و اجرای طرح‌های مطالعاتی در زمینه اشتغال افراد بیکار نیز از تعهدات جهاد دانشگاهی در قبال استان است.

خادمی اضافه کرد: این تفاهم‌نامه از زمان امضای طرفین قابلیت اجرایی داشته و به مدت پنج سال اعتبار دارد که قابل تمدید خواهد بود.

به گزارش ایسنا، در این دیدار دکتر فتاح محمدی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار و دکتر نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مهندس شمس الله رشیدی رئیس جهاد دانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز حضور داشتند. همچنین در این دیدار تفاهم نامه 7 ماده‌ای بین استانداری کهگیلویه و بویراحمد و جهاددانشگاهی منعقد و امضاء شد.

انتهای پیام

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

48  ⁄  8  =