برپایی ایده‌بازار مهندسی پلیمر در دانشگاه امیرکبیر

ایده‌بازار مهندسی پلیمر و رنگ از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با حضور صاحبان سرمایه و صنعت، آذرماه امسال برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، سینا دباغ، دبیر اجرایی رویداد ایده بازار مهندسی پلیمر و رنگ، ایده‌بازار را رویدادی که در آن در مورد یک موضوع خاص، ایده‌ها جمع آوری می‌شود، معرفی کرد و افزود: ایده محوری این رویداد ضایعات پلیمری است که ایده‌های ارسال شده، جمع آوری می‌شوند و پس از فرآیند داوری تعدادی از ایده‌ها غربال شده و به مرحله نهایی رویداد راه پیدا می‌کنند.

وی هدف از برگزاری این اید‌ه‌بازار را افزایش توانایی و روحیه کارآفرینی و ایده پردازی دانشجویان و همچنین ارتباط موثر بین دانشگاه و صاحبان سرمایه و صنعت دانست و افزود: آشنایی دانشجویان با صاحبان سرمایه و صنعت در حوزه پلیمر از جمله دستاوردهای برگزاری این رویداد است.

وی به نحوه برگزاری این ایده بازار اشاره کرد و یادآور شد: برای برگزاری این ایده‌بازار سوال «ایده شما برای راه‌اندازی یک کسب و کار سودآور و پایدار در حوزه پوشش‌های هوشمند چیست؟» مطرح شد و ایده پردازان باید در قالب ایده خود بتوانند پاسخگوی مسائل «پوشش مورد نظر دارای ویژگی عملکردی خاصی باشد»، «ایده پیشنهادی برای برطرف کردن نیازی از جامعه باشد»، «طرح یا نمونه پیشنهادی صرفه‌ اقتصادی داشته باشد» و «توانایی راه‌اندازی کسب و کاردانش بنیان را داشته باشد» باشند.

دباغ ادامه داد: ایده‌های ارسالی در مرحله نهایی در حضور صاحبان صنعت و سرمایه ارائه می‌شود و از میان ایده‌های ارائه شده، پنج ایده برای مرحله نهایی انتخاب خواهند شد.

وی با بیان این که زمان برگزاری این ایده بازار 24 آذرماه است، یادآور شد: ایده‌پردازان تا روز 15 مهرماه فرصت دارند تا نسبت به ارسال ایده‌های خود اقدام کنند.

دباغ خاطرنشان کرد: در مرحله نهایی از میان پنج ایده ارائه شده، سه ایده به عنوان ایده‌های برتر انتخاب خواهند شد.

دبیر اجرایی ایده بازار پلیمر اضافه کرد: از طرف دانشگاه صنعتی امیرکبیر به ایده اول پنج میلیون ریال جایزه اعطا می‌شود، ضمن آن که هر سه طرح برتر از حمایت ۵۰ میلیون ریالی برخوردار خواهند شد.

به گفته وی علاوه بر این جوایز نقدی، دانشگاه برای ایده‌هایی که به مرحله پایانی راه یافته‌اند، کلاس‌هایی در زمینه نحوه ارائه موثر در رویداد و همچنین تدوین طرح اقتصادی و فنی موثر برای ارائه در رویداد به صورت رایگان برگزار می‌کند.

انتهای پیام

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

85  −  81  =